رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

نقش مهم ورزش در افزایش سلامت جسمی و روحی دانش‌آموزان - خبر

 

 

نقش مهم ورزش در افزایش سلامت جسمی و روحی دانش‌آموزان

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: ورزش نقش مهمی در افزایش سلامت جسمی و روحی دانش‌آموزان دارد.

نقش مهم ورزش در افزایش سلامت جسمی و روحی دانش‌آموزان

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، احمد ناصری، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار کرد: در حوزه ورزش، کلیدی‌ترین مبحث توجه به سرانه ورزشی بوده و برای افزایش سرانه ورزش دانش‌آموزی استان نیازمند توجه ویژه مسؤولان اجرایی و وزارت آموزش و پرورش خواهیم بود.

وی به نقش مهم ورزش در افزایش سلامت جسمی و روحی دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: توجه به افزایش سرانه ورزش دانش‌آموزی و ایجاد رغبت توسط والدین و مربیان برای روی آوردن به ورزش مورد تأکید بوده و نیازمند اهتمام جدی و برنامه‌ریزی لازم در این خصوص هستیم. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین به پروژه استادیوم ورزشی «راه‌انزاب» اشاره کرد و افزود: با وجود اینکه از سال 76 آغاز پروژه استادیوم ورزشی  «راه‌انزاب» مختص دانش‌آموزان اردبیلی را شاهد بودیم، این مجموعه ورزشی بعد از گذشت 21 سال هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

ناصری افزود: نیازمند تخصیص منابع مالی مورد نظر برای تکمیل این پروژه ورزشی هستیم تا انتظار دو دهه‌ای برای تکمیل این مجموعه به پایان رسیده و دانش‌آموزان از امکانات ورزشی موجود به شکل مناسبی بهره‌مند شوند.

ناصری ادامه داد: توسعه بخش غیردولتی از اهداف اساسی وزارت آموزش و پرورش بوده و نمی‌توان در این راستا محدودیت زیادی را برای سرمایه‌گذاران این حوزه ایجاد کرد، هر چند عدم توجه به فاکتورهای مهم تعیین شده از سوی وزارت آموزش و پرورش باعث خدشه وارد شدن به نظام آموزشی خواهد شد.