رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

نقش سپاه در حفظ و حراست از انقلاب - خبر

 

 

نقش سپاه در حفظ و حراست از انقلاب

در دوم اردیبهشت ماه 1358 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد و با استفاده از نیروهای مردمی ، سازماندهی خود را با هدف دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی آغاز کرد.

 

نقش سپاه در حفظ و حراست از انقلاب نقش سپاه در حفظ و حراست از انقلاب نقش سپاه در حفظ و حراست از انقلاب نقش سپاه در حفظ و حراست از انقلاب

 

با اوج گیری فعالیت گروهک های محارب و ضد انقلاب در نقاطی چون خوزستان، گنبد و کردستان، سپاه ضرورت حضور خود در این نقاط را به خوبی تشخیص داد و شروع جنگ تحمیلی ، پاسداران انقلاب اسلامی را وارد عرصه خطیر دفاع مقدس کرد و سپاهیان با ایثار و جانفشانی ، کارنامه درخشانی از خود در یکی از حساس ترین مقاطع تاریخ ایران به ثبت رساندند.

این نهاد انقلابی از عهده اجرای ماموریت های دیگری مانند حفاظت از شخصیت ها و مسئولان انقلاب ، حفاظت از امنیت پرواز هواپیماها و مقابله با سرویس های جاسوسی دشمن به خوبی بر آمده است. مأموریت های مختلف این نیروی خلاق و مردمی را از حضور در عرصه ی سازندگی دور نداشته است و سپاه در گستره ی وسیعی از فعالیت های سازندگی و عمرانی حضور فعال و تاثیرگذاری داشته است .

سپاهیان استان اردبیل نیز از همان آغاز فعالیت سپاه ، مشارکت جانانه ای در اجرای ماموریت های مختتلف بر عهده داشتند که درخشان ترین بخش آن به دوران جنگ تحمیلی و حضور با صلابت رزمندگان استان در قالب لشگر 31 عاشورا برمی گردد.

در سالهای اخیر با انجام برخی تغییرات راهبردی دفاعی در سازماندهی این نیروی انقلابی، سپاه استان اردبیل به صورت رسمی با نام سپاه حضرت عباس (ع) به کار خود ادامه داده است و علاوه بر انجام فعالیت های مختلف فرهنگی و سازندگی، در مقابله با گروهك‌هاي ضد انقلاب مرزهای شمالغرب کشور کارنامه درخشانی داشته و شهدای گرانقدری را در این راه تقدیم کرده است.

امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اتکاء به تجربه گرانسنگ سه دهه اخیر ، با خودکفایی در طراحی و ساخت سلاح های پیشرفته و حضور هوشیارانه در شبکه های اجتماعی و سایبری، امیدهاى فروانى را برای دوستداران انقلاب در سراسر جهان ایجاد نموده است.

منبع: واحد تفاسیر و برنامه های سیاسی معاونت اطلاعات و اخبار مرکز اردبیل