جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

نقاط حادثه‌خیز جاده‌های استان به ۲۵ مورد کاهش یافت - خبر

 

 

نقاط حادثه‌خیز جاده‌های استان به ۲۵ مورد کاهش یافت

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان نبود بزرگراه متناسب با راه‌های استان را یکی از علل وقوع تصادفات در جاده‌های استان دانست.

نقاط حادثه‌خیز جاده‌های استان به ۲۵ مورد کاهش یافت
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یوسف خدادادی گفت: یکی از مهمترین ویژگی که باید در کنار ارائه خدمات به شهروندان در طول تعطیلات نوروزی مورد توجه قرار گیرد ارائه خدمات همراه با خوش اخلاقی و نحوه صحیح برخورد با مردم از سوی کارکنان دستگاه‌های خدمت‌رسان به مردم در طول تعطیلات است که در معرفی چهره اخلاقی، منطقی و فرهنگی از استان در بین گردشگران و مسافران بسیار مفید و موثر واقع است.
 
وی با اشاره به لزوم بهکارگیری راهکارهای کاهش تصادفات گفت: متأسفانه کشور ما از حیث بروز تصادفات در وضعیتی خوبی قرار ندارد و سالانه شاهد تلفات جانی و خسارت مالی بی‌شمار در کشور و استان هستیم که صدمات جبران ناپذیری بر خانواده‌ها و بر پیکره جامعه وارد می‌کند.
 
خدادادی بیان کرد: آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی از مواردی بوده که تأثیرگذار در نحوه صحیح رانندگی است، بنابراین نهادهای فرهنگی همچون صدا و سیما،نشریات و نیز خانواده‌ها و مدارس در فرهنگسازی نقش بسیار موثری را ایفا می‌کنند بایستی از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده کرد.
 
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با اشاره به علل وقوع تصادفات افزود: وجود نقاط حادثه خیز در جاده‌های مواصلاتی از جمله مهمترین علل بروز تصادفات است که با تلاش‌های انجام گرفته این نقاط از 105 مورد به 25 مورد در سال 96 کاهش یافته است.
 
وی نبود بزرگراه متناسب با راه‌های استان را یکی دیگر از علل وقوع تصادفات در استان برشمرد و تصریح کرد: هم اکنون در استان در حدود 130 کیلومتر بزرگراه وجود دارد در حالی در حالت استاندارد آن حدود 900 کیلومتر بزرگراه برای راه‌های مواصلاتی استان لازم است.