سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

نفرات برتر مسابقات قرآن کریم اردبیل معرفی شدند - خبر

 

 

نفرات برتر مسابقات قرآن کریم اردبیل معرفی شدند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اردبیل گفت: بعد از رقابت جدی بین شرکت‌کنندگان در مسابقات قرآنی، سرانجام نفرات برتر ان مسابقات معرفی شدند.

نفرات برتر مسابقات قرآن کریم اردبیل معرفی شدند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بهروز خدایی ظهر امروز در جلسه بررسی اجرای مسابقات قرآنی در اردبیل اظهار داشت: با برگزاری چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم در رشته‌های مختلف در شهرستان اردبیل در نهایت نفرات برنده و برتر در بخش خواهران توانستند به مرحله استانی راه یابند که امسال این دوره از رقابت‌ها در امامزاده صالح(ع) اردبیل برگزار شد.
 
وی بیان کرد: در رشته قرائت تحقیق خانم‌ها سولماز رمضان زاده، معصومه دریتیم و اعظم جوانبخت به ترتیب مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند، در رشته قرائت ترتیل شیرین زرنثار، طاهره اسماعیلی و هاجر جهاندیده مقام‌های اول تا سوم این رشته را کسب کردند و در رشته حفظ کل قرآن کریم نیز فاطمه اردوی نیاری و سمیه علیزاه مقام‌های اول و دوم را به دست آوردند.
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اردبیل با بیان اینکه در رشته حفظ 20 جزء نیز معصومه عزیزی و رخشنده حسنی به ترتیب اول و دوم شدند و توانستند به مرحله بعدی راه یابند، گفت: در رشته حفظ 10 جزء قرآن کریم زهرا فخیمی، زهرا عظیم زاده و مینا معصومی به ترتیب اول تا سوم شدند.
 
خدایی تصریح کرد: در رشته حفظ 5 جزء یلدا فهیم اول و مریم خلیلی و عاطفه جانفشار دوم و سوم شدند و نیز صغری شیخی، خاتمه احدوند و فریده اسدیان نیز رتبه‌های اول تا سوم مسابقات دعاخوانی شهرستان اردبیل را از آن خود کردند.
 
وی با بیان اینکه چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم سرانجام نفرات برتر در رشته‌های حفظ و قرائت خود را شناخت، گفت: با برگزاری ایندوره از مسابقات قرآن کریم در رشته‌های حفظ و قرائت، نفرات برنده و برتر در بخش برادران توانستند به مرحله استانی راه یابند که این دوره از رقابت‌ها روز چهارشنبه همزمان با نیمه شعبان  در بخش برادران کار خود را آغاز کرد.
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اردبیل با اشاره به اینکه امسال این مسابقات نیز در کانون شهید رجایی اردبیل برگزار شد، افزود: در رشته قرائت تحقیق، آقایان رسول تمجید،سجاد کاووسی و رضا رزمجو به ترتیب مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند و در رشته قرائت ترتیل محسن رنجبر، علی فروتن و مهدی قاسمی مقامهای اول تا سوم این رشته را کسب کردند.
 
خدایی اظهار کرد: در رشته حفظ کل قرآن کریم نیزسجاد بدیرخانی نفر اول و آقایان حمید پارسایی و ابوالفضل قوی مقام‌های دوم و سوم را از آن خود کردند، در رشته حفظ 10 جزء قرآن کریم عبداله فرد اول شد و سید محسن موسویان و عباس سلطانی به رتبه‌های دوم و سوم اکتفا‌ کردند
و در رشته حفظ 5 جزء در بخش آقایان حمیدرضا اسمعیل‌زاده، مجید دولتی و مرتضی خداپرست مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.
 
مسئول برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم در شهرستان اردبیل با اشاره به نفرات برتر رشته‌های اذان و دعاخوانی تصریح کرد: در رشته های دعاخوانی که همزمان با نیمه شعبان در کانون شهید رجایی اردبیل برگزار شد، احد حاجی‌زاده و محمد حبیب‌زاده مقام‌های اول و دوم را از آن خود کردند و در رشته اذان نیز علیرضا سعادتی و حامد آداک به طور مشترک مقام اول و مهدی شهابی و مهدی کفاش‌نیا مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.