جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

نفرات برتر مسابقات اذان و همخوانی قرآن مشخص شدند - خبر

 

 

نفرات برتر مسابقات اذان و همخوانی قرآن مشخص شدند

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: بعد از چند روز از برگزاری مسابقات اذان، ابتهال، تواشیح و همخوانی قرآن کریم با رأی داوران نفرات برتر این دوره از مسابقات مشخص شدند.

نفرات برتر مسابقات اذان و همخوانی قرآن مشخص شدند

حجت‌الاسلام احمد علی‌نسب اظهار کرد: همزمان با ولادت با سعادت حضرت محمد (ص)، مسابقات اذان، ابتهال، تواشیح و همخوانی قرآن کریم در مسجد سرچشمه اردبیل با شرکت 100 نفر از شرکت‌کنندگان از سراسر استان برگزار شده بود که صبح امروز نفرات برتر مشخص شدند.

وی با بیان اینکه نفرات برتر این دوره از مسابقات به مرحله کشوری راه یافته‌اند، تصریح کرد: مسابقات اذان، ابتهال، تواشیح و همخوانی قرآن کریم در دو رده سنی بالا و زیر 16 سال آقایان در محل مسجد سرچشمه اردبیل برگزار شده بود که در نهایت بعد از سه روز با رأی داوران نفرات برتر مشخص شدند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گفت: در مسابقات اذان زیر 16 سال به ترتیب حامد آداک، وحید رحمانی و علیرضا باقری توانستند مقا‌م‌های اول تا سوم را به خود اختصاص داده و در بالای 16 سال همین رشته رسول تمجید اول، بهنام رحمانی دوم و بهرام دلیر سوم شدند.

علی‌نسب با بیان اینکه این دوره از مسابقات با حضور و قضاوت داوران برجسته استانی برگزار شد، افزود: در رشته ابتهال بزرگسالان پیمان کاظمی، سجاد صفرنژاد و رضا معزی توانستند مقام‌های اول تا سوم را کسب کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در اجرای گروهی تواشیح و همخوانی نیز گروه مشکة اردبیل اول، رهروان ولایت خلخال دوم و نورالهدی شهرستان مشگین‌شهر سوم شده و برای تواشیح و همخوانی خواهران نیز گروه آل یاسین خلخال که تنها یک گروه به عنوان گروه برتر معرفی شد.

طبق اظهارات معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل محل برگزاری مسابقات کشوری متعاقباً توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اعلام می‌شود.