جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

نظارت کمی جایگاه‌های سوخت مایع اردبیل/فعالیت ۷۲ جایگاه سوخت مایع - خبر

 

 

نظارت کمی جایگاه‌های سوخت مایع اردبیل/فعالیت ۷۲ جایگاه سوخت مایع

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل گفت: نظارت کمی بر جایگاه‌های عرضه سوخت بنزین، گازوئیل و نفت سفید در استان به صورت مستمر انجام می‌شود.

نظارت کمی جایگاه‌های سوخت مایع اردبیل/فعالیت ۷۲ جایگاه سوخت مایع

هاشم علایی گفت: بر اساس قانون سازمان ملی استاندارد ایران تمام نازل‌های سوخت مایع در طول سال و هر سه ماه یک بار به صورت دوره‌ای مورد آزمون صحت عملکرد قرار می‌گیرند تا از هر گونه تخلف و ضرر و زیان از نظر کم فروشی برای مصرف کننده جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه ۷۲ جایگاه توزیع سوخت مایع در استان فعال است، یادآور شد در راستای اجرای وظایف قانونی استاندارد در خصوص آزمون صحت عملکرد ادواری نازل‌های عرضه سوخت مایع از ابتدای سال تا کنون تعداد سه هزار و ۱۲۶ نازل عرضه سوخت مایع بنزین و گازوئیل در استان اردبیل و شهرستان‌های تابعه مورد بررسی و آزمون قرار گرفته است مدیرکل استاندارد استان اردبیل ادامه داد: هیچ گونه تخلفی در آزمون این تعداد نازل سوخت مایع مشاهده نشده است و نسبت به برنامه مصوب سازمان ملی استاندارد ایران ۱۹۵ درصد تحقق را شاهد بودیم.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل ادامه داد: با نزدیک شدن به ایام عید نوروز این اداره کل در راستای اجرای وظایف نظارتی خود و همچنین صیانت از حقوق مصرف کنندگان طرح تشدید نظارت بر نازل‌های عرضه سوخت مایع استان را در برنامه خود قرار داده و در همین راستا اکیپ‌های مشترک بازرسی با همکاری تعزیرات حکومتی، سازمان صمت، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و آزمایشگاه همکار تأئید صلاحیت شده انجام داده است.

علایی افزود: از ابتدای سال تا کنون ۷ اکیپ مشترک بازرسی انجام و از ۴۱ نازل عرضه سوخت مایع به صورت تصادفی آزمون به عمل آمده و هیچ گونه تخلفی مشاهده نشده است.