جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

نظارت‌ زیست محیطی تشدید می‌شود - خبر

 

 

نظارت‌ زیست محیطی تشدید می‌شود

سرپرست حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل از پاکسازی محدوده اراضی محل دفن زباله شهری اردبیل خبر داد.

نظارت‌ زیست محیطی تشدید می‌شود

فاضل عبدی گفت: با توجه به پیگیری‌های به عمل آمده توسط اداره کل محیط زیست استان، سازمان مدیریت پسماند اردبیل با استفاده از ۲۰ نفر نیروی خدماتی شهرداری نسبت به پاکسازی محدوده اراضی محل دفن پسماند اردبیل اقدام نمود.

وی از تداوم عملیات پاکسازی محیط از زباله در دیگر مناطق اردبیل خبر داد و افزود: فاز بعدی، پاکسازی مسیر شهر اردبیل منتهی به این محل خواهد بود.

عبدی گفت: با بازدیدی که به همراه بخشدار مرکزی اردبیل از محدوده اراضی محل دفن پسماند اردبیل به عمل آمد و بر نحوه دفع پسماندهای عادی و عفونی بی خطرسازی شده نظارت شد.

تشدید نظارت‌های زیست محیطی در ایام نوروز

سعید شهند مدیرکل محیط زیست استان اردبیل نیز در این مراسم عنوان کرد: در ایام نوروز نیز به مانند سایر ایام سال نظارت‌های زیست محیطی در استان اردبیل با نهایت جدیت ادامه خواهد یافت.

به گفته وی در این مدت جلوگیری از صید و شکار و تخریب و آلودگی محیط زیست با تداوم مأموریت‌های یگان حفاظت محیط زیست و گشت‌های مستمر انجام خواهد یافت.

مدیرکل محیط زیست استان اردبیل بر لزوم افزایش مشارکت‌های مردمی برای صیانت از عرصه‌های طبیعی و گونه‌های جانوری تأکید کرد و یادآور شد: در حال حاضر ۱۲ پاسگاه محیط بانی به همراه ۵۷ محیط بان از محیط زیست استان اردبیل حفاظت می‌کنند.