سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

نصب و راه‌اندازی اکثر تجهیزات و ماشین‌آلات آرتاویل تایر اردبیل - خبر

 

 

نصب و راه‌اندازی اکثر تجهیزات و ماشین‌آلات آرتاویل تایر اردبیل

استاندار اردبیل گفت: اکثر تجهیزات و ماشین‌آلات کارخانه آرتاویل تایر اردبیل نصب و راه‌اندازی شده است.

نصب و راه‌اندازی اکثر تجهیزات و ماشین‌آلات آرتاویل تایر اردبیل

اکبر بهنام‌جو پیش از ظهر امروز در بازدید از کارخانه آرتاویل تایر اردبیل اظهار کرد: تمامی ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز این کارخانه خریداری و به محل انتقال یافته و در حال حاضر اکثر این تجهیزات نصب و راه‌اندازی شده است.

وی افزود: بنا به قول مساعد سرمایه‌گذار و مدیر عامل این کارخانه تا ۲۰ روز آینده مابقی ماشین‌آلات نیز نصب و کارخانه در مرحله آغاز تولید و بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه کارخانه جدید آرتاویل تایر اردبیل مجموعه مجزا و مستقل از کارخانه تولیدی فعال فعلی است، تشریح کرد: این مجموعه تولیدی در زیربنائی بالغ بر ۲۰ هزار مترمربع احداث و سالانه ۳۰۰ هزار حلقه تایر رادیال تمام سیمی سنگین که نیاز اساسی کشور است را تولید خواهد کرد.

بهنام‌جو تصریح کرد: در حال حاضر و در مرحله نصب و راه‌اندازی ماشین‌آلات این کارخانه ۲۰۰ نفر مشغول به کار هستند و با شروع به کار خط تولید برای حدود ۵۰۰ نفر از جوانان جویای کار استان فرصت اشتغال جدید ایجاد می‌شود.

مدیر کارخانه آرتاویل تایر اردبیل نیز ضمن قدردانی از حمایت‌ها و پیگیری‌های مجدانه استاندار اردبیل، گفت: برای راه‌اندازی مجموعه تولیدی جدید آرتاویل تایر، مبلغ ۶۰ میلیون دلار اعتبار ارزی و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار ریالی هزینه شده است و تکنسین‌های این کارخانه شبانه‌روزی و در سه شیفت کاری برای تکمیل و راه‌اندازی خط تولید مشغول فعالیت هستند.