جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

نصب بیش از ۳۲۰۰ علمک گاز در استان اردبیل - خبر

 

 

نصب بیش از ۳۲۰۰ علمک گاز در استان اردبیل

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل از نصب ۳ هزار و ۲۷۴ انشعاب تا پایان مهرماه امسال خبر داد.

نصب بیش از ۳۲۰۰ علمک گاز در استان اردبیل

 سردار اسماعیلی، مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: تعداد سه هزار و ۲۷۴ عدد انشعاب گاز جدید نیز در سطح استان نصب گردیده که از این تعداد هزار و ۹۴ علمک در شهر‌ها و ۲ هزار و ۱۸۰ انشعاب گاز طبیعی در روستا‌ها نصب شده، که تعداد انشعابات نصب شده با احتساب تعداد علمک‌های نصب شده امسال به ۲۴۰ هزار و ۵۶۲ انشعاب رسیده است.

او افزود: از ابتدای امسال تاکنون به میزان بیش از ۱۱۴ کیلومتر شبکه گاز به شبکه‌های گازرسانی استان اضافه شده که با این وجود میزان شبکه گذاری از ابتدای تأسیس شرکت تا کنون به بیش از ۹ هزار و ۷۳۹ کیلومتر رسیده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل عملکرد شرکت گاز استان را در هفت ماهه نخست امسال در حوزه جذب مشترک تصریح کرد: در هفت ماهه ابتدایی امسال ۱۰ هزار و ۳۹۵ مشترک جدید در بخش‌های مختلف اعم از خانگی، تجاری جذب این شرکت گردیده است که در همین راستا تعداد مشترکین گاز طبیعی از بدو تأسیس این شرکت به ۵۰۰ هزار ۱۸۱ مشترک رسیده است.

اسماعیلی روستا‌های بهره‌مند از گاز طبیعی در سطح استان اردبیل را هزار و ۳۵۰ روستا برشمرد و جمعیت شهری بهره‌مند از گاز طبیعی در سطح استان را ۱۰۰ درصد و جمعیت تحت پوشش روستایی را بیش از ۹۵ درصد عنوان کرد و افزود: استان اردبیل دارای ۲۹ شهر می‌باشد که تمامی ساکنین شهر‌ها از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.