جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

نشست تخصصی رسانه و دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی - خبر

 

 

نشست تخصصی رسانه و دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی

مدیرکل صدا و سیمای اردبیل از فعاليت 290 شبکه ماهواره‌ای در جریان‌سازی علیه نظام جمهوری اسلامی ايران سخن گفت.

علی ملا‌احمدی در نشست تخصصی رسانه و دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی اردبيل گفت: 290 شبکه ماهواره‌ای در جریان‌سازی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند در حالی‌که کل شبکه‌ها در ایران 160 شبکه است.

وی اضافه كرد: رسانه‌های بیگانه در مقابل جبهه‌ی مقاومت همیشه به القای مشکلات و عدم حل آنها می‌پردازند و کسی که از پشتوانه‌ی فکری و قالب فکری قوی برخوردار نباشد زود آنها را باور می‌کند.

ملا‌احمدی افزود:  قوای سه‌گانه باید باهم باشند تا مشکلات حل شود و رسانه‌های بیگانه می‌گویند بین آنها اختللاف است و ما را عاجز از حل مشکل نشان می‌دهند.

وی ادامه داد: رسانه‌های دشمن طوری القا می‌کنند که هر چی مشکل داریم از هویت دینی و انقلابی ما است و آنها می‌دانند که ایثار و شهادت در مکتب شیعه و تشیع است و قصد دارند ما را از ارزش‌ها دور کنند.

مدیرکل صدا و سیمای اردبیل اهمیت خاورمیانه را در منابع زیرزمینی خدادادی، موقعیت ژئوپلیتیکی و ایدئولوژی مردم دانست و تصریح کرد: رسانه‌های بیگانه با ظرافت قصد اتمیسیته کردن مملکت ما را دارند.

وی جبهه‌ی مقاومت را در ایثار و فداکاری تعریف کرد و افزود: در سال 2006 اسرائیل قوی‌ترین ارتش شکست‌خورده جنگ 33 روز لبنان شد.

مدیرکل صدا و سیمای اردبیل به تبیین نقش رسانه در مقاومت پرداخت و اظهار کرد: رسانه کارکردهای مهمی دارد از جمله می‌توان به برجسته‌سازی موضوع، تمرکز بر موضوعات خاص، مفهوم‌سازی، چارچوب‌سازی و گفتمان‌سازی اشاره کرد.