جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

نشت یابی بیش از ۷ هزار کیلومتر از شبکه گازرسانی در اردبیل - خبر

 

 

نشت یابی بیش از ۷ هزار کیلومتر از شبکه گازرسانی در اردبیل

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل از نشت‌یابی بیش از ۷ هزار و ۱۸۰ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز در سال ۹۷ در اردبیل خبر داد.

نشت یابی بیش از ۷ هزار کیلومتر از شبکه گازرسانی در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان فیروز خدایی، مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل با توجه به اهمیت فرآیند نشت یابی در شناسایی و کنترل نقاط مخاطره آمیز گفت: به منظور مطابقت فعالیت‌های شرکت با استاندارد‌ها و دستورالعمل‌های شرکت ملی گاز ایران، بازرسی‌هایی از پروژه‌های در حال اجرا، ایستگاه‌های تقلیل فشار و سیستم حفاظت کاتدی صورت پذیرفته است و در سال ۱۳۹۷ بیش از ۷ هزار و ۱۸۰ کیلومتر شبکه توزیع و خط تغذیه و حدود ۱۸۶ هزار انشعاب مورد نشت یابی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: هدف از انجام عملیات نشت یابی را شناسایی و ثبت نقاطی که نشتی گاز دارند و اطلاع رسانی آن به تیم‌های کنترل و رفع نشتی است افزود: این فرآیند اجرایی جزو مهمترین فرآیند‌های ارایه خدمات ایمن به مشتریان می‌باشد که با شناسایی موارد نشتی توسط تیم‌های نشت یابی و ابلاغ موارد نشتی و مخاطره آمیز در اسرع وقت به بهره برداری ناحیه گازرسانی آغاز و با رفع نشتی در اسرع وقت به پایان می‌رسد.

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل افزود: تمامی ۲۹ شهر و ۱۲۳۶ روستای استان اردبیل گازدار بوده که این مقدار تمامی خانوار‌های شهری و ۹۳ درصد از خانوار روستایی استان اردبیل را شامل می‌شود.