جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

نرخ خرید گندم و کلزا از کشاورزان افزایش یافت - خبر

 

 

نرخ خرید گندم و کلزا از کشاورزان افزایش یافت

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل از خرید تضمینی محصول گندم و کلزای کشاورزان استان خبر داده و گفت: نرخ خرید این دو محصول امسال افزایش قاتبل توجهی داشته است .

نرخ خرید گندم و کلزا از کشاورزان افزایش یافت
علی نوبخت در بازدید از سیلوی روح کندی بیله سوار مغان افزود: نرخ خرید تضمینی گندم به ازای هر کیلوگرم در سال گذشته ۱۷ هزار ریال بود که این رقم در سال جاری به ۲۵ هزار ریال افزایش یافته و قیمت تضمینی خرید کلزا نیز به ازای هر کیلوگرم در سال گذشته ۳۴ هزار و ۳۹۸ ریال بود که  امسال به ۴۶ هزار و ۶۰۲ ریال افزایش پیدا کرده است.
 
وی بیان کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، تمامی مراحل پیش از خرید  انجام شده و سیلوی روحک‌ندی بدون هیچ محدودیتی؛ آمادگی آغاز خرید تضمینی گندم را دارد.
 
 نوبخت با اشاره به شرایط خرید در شرایط شیوع بیماری کرونا گفت: برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، تب‌سنج در اختیار مراکز خرید محصولات قرارخواهد گرفت تا کشاورزان قبل از ورود به مرکز کنترل و غربالگری شوند.
 
وی تشریح کرد: تمامی پروتکل‌های بهداشتی در مراکز خرید اجرا و طرح فاصله گذاری اجتماعی مدنظر خواهد بود  تا از تجمع بیش از حد جلوگیری شود.