جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

نخستین هنرواره منطقه‌ای طراحی پوستر با موضوع نماز در اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

نخستین هنرواره منطقه‌ای طراحی پوستر با موضوع نماز در اردبیل برگزار می‌شود

رئیس حوزه هنری استان اردبیل گفت: نخستین هنرواره‌ منطقه‌ای طراحی پوستر با موضوع نماز "به سوی خدا" در این استان برگزار می‌شود.

نخستین هنرواره منطقه‌ای طراحی پوستر با موضوع نماز در اردبیل برگزار می‌شود
امیر رجبی اظهار داشت:  نخستین هنرواره‌ منطقه‌ای طراحی پوستر با موضوع نماز "به سوی خدا" در این استان برگزار می‌شود.
 
وی افزود:  این هنرواره با همکاری ستاد اقامه نماز استان، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه، اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیمای مرکز اردبیل، شهرداری، کمیته امداد امام خمینی و موسسه سراج برگزار خواهد شد.
 
 رئیس حوزه هنری استان اردبیل بیان کرد: موضوع و محورهای این هنرواره به واژه ‌نگاری آیات قرآنی و احادیث مرتبط با نماز، تجلی نماز در سیره‌ عملی پیامبر اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع)، جلوه‌های بصری نماز در شکرگزاری و ارتباط با پروردگار و راز و نیاز و یاری خواستن از خدا، نقش و تاثیر نماز در احیای تمدن اسلامی، تجلی نماز در زندگی روزانه و جایگاه نماز در آداب، رسوم و سنن منطقه‌ای و محلی مربوط است.
 
رجبی تصریح کرد: تجلی نماز در عاشورا، دفاع مقدس و سیره‌ شهدا، جلوه‌های بصری نماز در سبک زندگی ایرانی - اسلامی، کارکرد نماز در ارتقای معرفت و معنویت جامعه، نماز تجلی عبودیت و بندگی خدا، نقش تربیتی نماز در ارتباط با کودکان، نوجوانان و جوانان، نماز نماد انقلاب اسلامی، تجلی مولفه‌های بومی و محلی در نماز، نماز و مهدویت و نماز در مکتب سلیمانی (تجلی نماز در سیره شهید حاج قاسم سلیمانی و رزمندگان جبهه‌ مقاومت)  از دیگر محورهای این هنرواره است.
 
وی افزود: عموم علاقه‌مندان و هنرمندان استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل می‌توانند جهت مشاهده کامل شرایط فراخوان به سایت حوزه هنری استان اردبیل به آدرس www.Artardabil.ir مراجعه کنند.
 
رئیس حوزه هنری استان اردبیل بیان کرد: آیین اختتامیه هنرواره‌ منطقه‌ای طراحی پوستر نماز "به سوی خدا" دهه فجر امسال برگزار خواهد شد.