سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

نخستین همایش وقف علم و فناوری در اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

نخستین همایش وقف علم و فناوری در اردبیل برگزار می‌شود

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده با رویکرد تولید و اشتغال دانش‌بنیان نخستین همایش وقف علم و فناوری همزمان با هفته وقف در اردبیل برگزار می‌شود.

نخستین همایش وقف علم و فناوری در اردبیل برگزار می‌شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام احمد علی‌نسب، معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده با رویکرد تولید و اشتغال دانش‌بنیان نخستین همایش وقف علم و فناوری همزمان با هفته وقف در اردبیل برگزار می‌شود.

وی از برگزاری برنامه‌های مختلف در راستای ترویج فرهنگ وقف در اردبیل همزمان با هفته وقف خبر داد و افزود: یکی از رویکردهای مهم در راستای ترویج وقف، ایجاد وقف جدید براساس نیازهای جامعه بوده که بر همین اساس تلاش و جدیت بر این است تا از این ظرفیت برای توسعه تولید و اشتغال دانش‌بنیان استفاده کنیم.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل بیان کرد: در راستای تحقق این مهم برای نخستین بار امسال همایش وقف علم با همکاری و مشارکت انجمن یاوران وقف علم و فناوری در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار خواهد شد.

علی‌نسب تصریح کرد: باید تلاش بر این باشد تا در کنار مسائل فرهنگی، در سایر حوزه‌ها نیز از ظرفیت وقف استفاده کنیم و به ویژه در بخش علم و فناوری نیز با سوق دادن وقف‌های جدید به این حوزه زمینه‌ساز توسعه اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی شویم.

وی وقف را عاملی در کاهش فقر و حل مشکلات جامعه دانست و گفت: برای اینکه بتوانیم در این حوزه اقدامات گسترده‌تری انجام دهیم نیازمند اطلاع‌رسانی و فرهنگسازی هستیم که در این زمینه انجمن‌های مردم‌نهاد می‌توانند یاریگر ما باشند.

معاون فرهنگی  اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل سهمیه وقف در اردبیل را پایین‌تر از حد نصاب در مقایسه با سایر استان‌ها دانست و اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا برای بهبود این وضعیت اقدامات فرهنگسازی را در اردبیل توسعه و گسترش دهیم.