رونق تولید ملی | جمعه، ۴ بهمن ۱۳۹۸

نخستین نیروگاه زمین گرمایی کشور در اردبیل به بهره برداری می رسد - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نخستین نیروگاه زمین گرمایی کشور در اردبیل به بهره برداری می رسد

نخستین نیروگاه زمین گرمایی کشور در اردبیل به بهره برداری می رسد


مدیر سایت نیروگاه زمین گرمایی مشگین‌شهر گفت: نیروگاه زمین گرمایی مشگین‌شهر به عنوان نخستین نیروگاه زمین گرمایی کشور در صورت ایجاب شرایط لازم تا اواخر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

نخستین نیروگاه زمین گرمایی کشور در اردبیل به بهره برداری می رسد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خسرو خسروی افزود: عملیات اکتشاف مخازن این نیروگاه زمین گرمایی مشگین‌شهر در ارتفاع 3 هزار متری سبلان به اتمام رسیده و پس از اجرای عملیات عمرانی پروژه، 5 مگاوات برق تولیدی از این نیروگاه وارد مدار خواهد شد.

وی با بیان اینکه چاه‌های حفاری شده ظرفیت تولید بیش از 30 مگاوات برق را دارند، گفت: وزارت نیرو نیروگاه 5 مگاواتی را به صورت پایلوت به مرحله اجرا درآمده و مابقی تولید برق با حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی انجام خواهد شد.

مدیر سایت نیروگاه زمین گرمایی مشگین‌شهر با بیان اینکه پروژه احداث نیروگاه بیش از 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: مخزن اصلی موجود در این منطقه ظرفیت تولید حداقل 100 و حداکثر 400 مگاوات را دارد و در صورت اعلام آمادگی سرمایه‌گذاران می‌توان با افزایش حفر چاه بیش از 30 مگاوات فعلی تأمین انرژی کرد.

خسروی کشاورزی و گردشگری را از اهداف دیگر پروژه برشمرد و عنوان کرد: بر اساس مطالعات دفتر انرژی زمین‌گرمایی سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا)، منطقه مشگین‌شهر بهترین نقطه برای استفاده از ظرفیت انرژی زمین‌گرمایی در کشور است.