رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸

نخستین لبیک به شعار سال رهبر انقلاب از استان اردبیل اعلام می شود - خبر

 

 

نخستین لبیک به شعار سال رهبر انقلاب از استان اردبیل اعلام می شود

نماینده ولی فقیه در استان گفت: سریع‌ترین لبیک به شعار رونق تولید رهبر معظم انقلاب اسلامی، با کلنگ زنی کارخانه ای مهم و صنعتی با ظرفیت اشتغال 400 نفر در شهرستان کوثر، از استان اردبیل اعلام می شود.

نخستین لبیک به شعار سال رهبر انقلاب از استان اردبیل اعلام می شود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما آیت الله سیدحسن عاملی که در خطبه های نماز جمعه این هفته اردبیل در مصلای این شهر سخن می گفت افزود: این کارخانه با سرمایه گذاری 65 میلیارد تومانی طی یک سال احداث شده و پیچهای مورد نیاز تمام کارخانجات خودروی ایران را تولید خواهد کرد .
وی از شتاب گیری اجرای طرحهای مهم وزیر بنایی استان در سال 98 خبر داد وافزود:آغاز مطالعه راه آهن اردبیل به پارس آباد خبر بسیار خوبی برای اهالی استان و منطقه مغان است ،این طرح علاوه بر اینکه شهرهای بین راه را از نعمت راه آهن بهره‌مند می کند،مسیر مهم ریلی ما به کشور آذربایجان رانیز متصل می‌کند ، در این باره با مسئولان آذربایجان مذاکره شده و حتی آنها خود، حاضر به احداث بارانداز در پارس آباد مغان شده‌اند.
خطیب جمعه اردبیل با اشاره به بازدید ائمه جمعه استان از پروژه راه‌آهن اردبیل گفت: این بازدید از ایستگاه مرکزی قطار در نزدیکی اردبیل در منطقه آقا باقر شروع شد وتا حاشیه رودقزل اوزن ادامه یافت ،تمام کارگاه‌ها فعال است و بخشی از زیرساخت ها و تاسیسات در دولت قبلی انجام شده و بقیه در دولت فعلی با تمام توان در حال تکمیل بوده و تونل‌ها و پل‌های متعددی احداث شده است.
آیت الله عاملی ، از ساخت یک پل با ارتفاع 80 متر که در کل ایران نظیر ندارد در منطقه خلخال خبر داد وافزود:این پل در حال احداث است وجزو شاهکارهای معماری ایران و نماد قدرت مهندسی کشورمان بشمار می رود.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: به کوری چشم آمریکا و کشورهای تحریم‌کننده، کشورمان را با چنگ و دندان خواهیم ساخت و روسیاهی در برابر اراده سترگ ملت ایران برای دشمنان باقی خواهد ماند.
آیت الله عاملی در ادامه سخنانش بااشاره به جنایت وحشیانه وتروریستی ضد اسلامی درنیوزیلند گفت: این هفته 50 مسلمان بی گناه به دست تروریست‌های نژادپرست در کشور نیوزیلند جان خود را در مسجد و در خانه خدا از دست دادندهمه می‌گویند ریشه این ترور، رسانه‌های غربی هستند که شب و روز اسلام هراسی را ترویج می‌دهند ولی من معتقدم رسانه‌های غربی سوژه‌ها و دست آویزهای خود را برای را انداختن جریان اسلام هراسی در جهان از جریان خائن، تکفیری وپوسیده وهابیت بدست می آورند، جنایت‌های وحشیانه، غیر انسانی وتکان دهنده وهابیت در چند دهه اخیر در کشورهای مختلف جهان بویژه خاورمیانه آبرویی برای اسلام باقی نگذاشت.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با تمجید ازکار شایسته خیران روستای سلوط نمین گفت: این خیران در تهران جزو متمولین و تجار بزرگ صنعت لباس هستند، آنها، هر عید نوروز بیش از 3000 لباس نو به نیازمندان منطقه نمین اهدا می کنند که کاری بسیار شایسته وباعث افتخار اهالی استان اردبیل است