رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

نخستین جشنواره پاراگلایدر در خلخال برگزار می‌شود - خبر

 

 

نخستین جشنواره پاراگلایدر در خلخال برگزار می‌شود

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال گفت: نخستین جشنواره پرواز پاراگلایدر در منطقه نمونه گردشگری ازناو این شهرستان برگزار می‌شود.

نخستین جشنواره پاراگلایدر در خلخال برگزار می‌شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا شایقی، رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال امروز در جلسه کارگروه گردشگری خلخال گفت: این جشنواره تابستان امسال با همکاری و پشتیبانی مالی سرمایه گذار مجموعه اقامتی، رفاهی و گردشگری رغایب این شهرستان با حضور میهمانانی از سراسر کشور برگزار خواهد شد.
 
وی افزود: مجتمع گردشگری رغایب شامل هتل، دریاچه مصنوعی، پیست دوچرخه سواری کوهستان، سالن‌های تیراندازی اهداف ثابت و میدان اهداف پروازی و کمپ‌های اقامت موقت گردشگران در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در منطقه نمونه گردشگری ازناو در حال احداث بوده و فاز اول این طرح در اوایل تابستان امسال بهره برداری می‌شود.
 
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال بیان داشت: سرمایه گذار این طرح گردشگری بزرگ تاکنون هیچ اعتبار تسهیلاتی برای اجرای پروژه دریافت نکرده و برای پرداخت ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی از محل اعتبارات تسهیلاتی توسعه گردشگری به مجری این طرح تلاش می‌شود.
 
شایقی با بیان اینکه از سرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه صنعت گردشگری منطقه با تمام قدرت حمایت می‌شود، گفت: سال گذشته ۲۵ میلیارد ریال برای ایجاد و تقویت زیرساخت‌های گردشگری این شهرستان از جمله احداث راه دسترسی به طرح گردشگری بام خلخال از منابع اعتباری مختلف استانی و ملی هزینه شد.
 
وی افزود: علاوه بر ایجاد زیرساخت‌های گردشگری برای طرح‌های گردشگری اجرا شده از سوی سرمایه گذاران بخش خصوصی از سوی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان با پرداخت تسهیلات یارانه دار به مجریان این گونه طرح‌ها زمینه اشتغال پایدار ۹۳ نفر در این طرح‌ها فراهم شد.