جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

نخستین جشنواره داستان ترکی «ساوالان» با معرفی برترین‌ها پایان یافت - خبر

 

 

نخستین جشنواره داستان ترکی «ساوالان» با معرفی برترین‌ها پایان یافت

با برگزاری مراسمی در تالار اجتماعات حوزه هنری استان اردبیل نخستین جشنواره داستان ترکی «ساوالان» برگزیدگان خود را شناخت.

نخستین جشنواره داستان ترکی «ساوالان» با معرفی برترین‌ها پایان یافت
شامگاه دیروز با برگزاری مراسمی در تالار اجتماعات حوزه هنری استان اردبیل و با حضور جمعی از نویسندگان، شاعران و مسئولان شهری از برگزیدگان نخستین جشنواره داستان ترکی "ساوالان" که گام نخست آن در گستره استانی برگزار شده بود، تجلیل شد.
 
در این جشنواره رتبه نخست به علیرضا شهامتی‌پور نویسنده داستان "زیغ"، رتبه دوم سولماز صادقی نویسنده داستان "بیر فینجان آجی قهوه" و رتبه سوم جعفر اسفندیاری نویسنده داستان "کؤرپو اختصاص یافت".
 
در ادامه مراسم اهدای جوایز که فرهاد قائمیان بازیگر فیلم و سریال نیز به عنوان میهمان ویژه حضور داشت، از خدیجه خانی نویسنده داستان "قوناق"، حکیمه بابا کیشی‌زاده نویسنده داستان "دولماز قویو"، نوید جدی نویسنده داستان "آغجاقاناد" و فاطمه عزتی نویسنده داستان "قیرمیزی پالتو" نیز تقدیر شد.
 
طبق اعلام دبیرخانه 67 اثر داستانی از 44 داستان‌نویس به آدرس دبیرخانه ارسال شده بود که طی زمان اعلام شده از سوی هیأت داوران مورد خوانش و داوری قرار گرفت.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، بنا به این گزارش داوری این دوره را محمود مهدوی و رضا کاظمی به عهده داشتند، گفتنی است این جشنواره به همت حوزه هنری و معاونت فرهنگی هنری استانداری اردبیل برگزار شد.