سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

نحوه پرداخت تسهیلات اشتغال و عملکرد دستگاه‌ها به دقت رصد می‌شود - خبر

 

 

نحوه پرداخت تسهیلات اشتغال و عملکرد دستگاه‌ها به دقت رصد می‌شود

استاندار اردبیل گفت : کارگروهی متشکل از نمایندگان دستگاه‌ها و بانک‌ها جهت رصد میزان پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی فعالیت خواهند کرد.

نحوه پرداخت تسهیلات اشتغال و عملکرد دستگاه‌ها به دقت رصد می‌شود

اکبر بهنام‌جو ظهر امروز در نوزدهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل با اشاره به اینکه نحوه پرداخت تسهیلات اشتغال و عملکرد دستگاه‌ها به دقت رصد می‌شود، اظهار کرد: این کارگروه با هدف بررسی دقیق آمار پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و علل و موانع تاخیر در پرداخت تشکیل می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه پروژه‌های گردشگری باید به عنوان پروژه‌های مهم اشتغال‌زایی و توسعه استان مورد اهتمام و توجه قرار گیرد، پیگیری روند پرداخت تسهیلات از سوی دستگاه‌ها و سرمایه گذاران را خواستار شد و گفت: دستگاه‌های متولی طرح‌های اشتغالزای استان باید سرمایه‌گذاران را قبل از مراجعه به بانک کاملا توجیه کنند تا در جریان فرآیند دریافت تسهیلات و مدارک مورد نیاز و دستورالعمل‌های مربوطه قرار گیرند تا ضمن پرهیز از اتلاف وقت و تسهیل و تسریع در پرداخت تسهیلات، سرمایه گذارانی که حایز شرایط هستند در پروسه دریافت تسهیلات قرار گیرند.

استاندار اردبیل با انتقاد از عملکرد برخی بانک‌ها،گفت: دستگاه‌ها و بانک‌ها نباید به امید هماهنگی و رفع مشکلات و موانع پرداخت تسهیلات منتظر تشکیل جلسه باشند بلکه باید راسا اقدام کرده و هماهنگی لازم را برای رفع موانع انجام دهند.

بهنام‌جو تصریح کرد: سیستم تخصیص اعتبار به واحدهای تولیدی باید چنان روان باشد تا سرمایه‌گذارانی که وارد فرآیند استفاده از تسهیلات می‌شوند، دچار مشکل نشوند.