جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

نحوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس اردبیل آموزش داده شود - خبر

 

 

نحوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس اردبیل آموزش داده شود

فرماندار اردبیل گفت: در مدارس علاوه بر آموزش کتب درسی، نحوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و زدن ماسک نیز به دانش‌آموزان آموزش داده شود تا دانش‌آموزان به عنوان سفیران سلامت و آموزشی هم در بین خانواده و جامعه تاثیرگذار باشند.

نحوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس اردبیل آموزش داده شود
مسعود امامی‌یگانه صبح امروز در جلسه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در اردبیل اظهار داشت: نیاز است برای تامین اقلام بهداشتی  مدارس اردبیل به ویژه ماسک و مواد ضدعفونی از ظرفیت دستگاه‌های  اجرایی و خیران استفاده شود که انتظار می‌رود اهتمام ویژه‌ای در این زمینه انجام یابد.
 
وی افزود: در حال حاضر مدارس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بازگشایی شده و حضور در مدارس اجباری نیست که این امر استرس والدین و دانش‌آموزان را کاهش داده است و استفاده از شبکه شاد نیز مبنای کار است که انتظار می‌رود متولیان استفاده از شبکه شاد را در مناطق مختلف کاربردی و عملیاتی کنند تا خانواده‌ها و دانش‌آموزان دغدغه نداشته باشند.
 
امامی‌یگانه از نظارت و بازرسی‌ها بر نحوه تشکیل کلاس‌های درس و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس اردبیل خبر داد و افزود: این نظارت در راستای ارج نهادن به سلامت دانش‌آموزان تداوم می‌یابد.
 
فرماندار اردبیل افزود: خوشبختانه تعامل و همکاری خوبی در مدارس توسط معلمان و مدیران و والدین و آموزش پرورش برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وجود دارد و از تمام ظرفیت‌ها برای این امر استفاده می‌شود که سلامتی دانش‌آموزان اولویت اساسی برای همگان است.
 
وی گفت: انتظار می‌رود در کلاس‌های درس علاوه بر آموزش کتب درسی نحوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و زدن ماسک نیز به دانش‌آموزان آموزش داده شود تا دانش‌آموزان به عنوان سفیران سلامت و آموزشی هم در بین خانواده و جامعه تاثیرگذار باشند که این امر بسیار حائز اهمیت است.