جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

نتایج حفاری در پهنه‌های معدنی استان اردبیل سال آینده مشخص می‌شود - خبر

 

 

نتایج حفاری در پهنه‌های معدنی استان اردبیل سال آینده مشخص می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: عملیات اجرایی و مطالعات اکتشافی 4 پهنه معدنی استان اردبیل به سرمایه‌گذاران تحویل داده شده و نتایج حفاری دراین معادن سال آینده مشخص می‌شود.

نتایج حفاری در پهنه‌های معدنی استان اردبیل سال آینده مشخص می‌شود
سید حامد عاملی عصر امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: عملیات اجرایی و مطالعات اکتشافی 4 پهنه معدنی استان اردبیل به سرمایه‌گذاران تحویل داده شده است و نتایج حفاری دراین معادن سال آینده مشخص خواهد شد.
 
وی با اشاره به آخرین وضعیت پیشرفت کاری این معادن گفت: عملیات اجرایی و مطالعات اکتشافی معادن این 4 نقطه به سرمایه گذاران تحویل داده شد و بعد از مشخص شدن نتایج مطالعات بحث فرآوری معدن انجام می پذیرد.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: طرح‌ها‌ی این ۴ منطقه از مرحله مقدماتی خارج شده و در مرحله تفصیلی قرار دارند و حفاری‌ها در سه نقطه انجام می‌گیرد و برای ادامه فعالیت در منطقه نیرزرج آباد عملیات اجرایی آن به سرمایه‌گذار جدید تحویل داده خواهد شد.
 
عاملی تشریح کرد: منطقه قزل اوزن خلخال، مشگین شهر، باغرو داغ و نیرزرج آباد ۴ نقطه دارای پتانسیل برای بحث معادن فلزی شناسایی شدند و معادن فلزی نیز دارای ارزش زیادی هستند و هم چنین به لحاظ بهره‌برداری معدن و هم صنایع فرآوری معدنی دارای ارزش اقتصادی و میزان اشتغالزایی بالایی هستند.
 
وی افزود: تا به امروز ۱۸۹ پروانه بهره‌برداری معدنی در استان اردبیل صادر شده است که به دلیل رکود در بحث ساختمانی وعمرانی اکنون فقط 70 معدن به صورت فعال در استان مشغول به کار هستند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: بخش معدن حدود 2 دهم درصد در اقتصاد استان تاثیر دارد و عمده معادن استان اردبیل مربوط به مصالح ساختمانی است و ارزش اقتصادی در بحث صادرات، فرآوری و رشد اقتصادی ندارد به همین دلیل توسعه بخش معدن را به صورت جدی در دستور کار قرار داده‌ایم.