جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

نبود موردی از بیماریهای حیات وحش در اردبیل - خبر

 

 

نبود موردی از بیماریهای حیات وحش در اردبیل

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: تاکنون موردی از بیماریهای حیات وحش در مناطق حساس و تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان مشاهده نشده است.

نبود موردی از بیماریهای حیات وحش در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاارن جوان، محمد خداپرست در جلسه بررسی راهکارهای کاهش و پیشگیری از آسیبهای زیست‌محیطی در اردبیل اظهار داشت: با توجه به اقدامات انجام شده در زمینه آتش‌سوزیهای اخیر در منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال باید در زمینه تامین تجهیزات و امکانات برای اطفای حریق در مناطق مختلف استان اهتمام جدی شود.

وی با اشاره به اقدامات موثر و پیشگیرانه اداره کل حفاظت محیط زیست و دامپزشکی استان در جلوگیری از شیوع بیمارهای حیات وحش گفت: تاکنون موردی از بیماریهای حیات وحش از جمله بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک و آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مناطق حساس و تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان مشاهده نشده است و اقدامات انجام شده در این زمینه موفق و مناسب بوده است.

خداپرست افزایش تعداد ایستگاههای سنجش کیفیت هوای شهر اردبیل را ضروری دانست و بیان کرد: اطلاع رسانی به شهروندان از میزان آلایندگی هوا در نقاط مرکزی شهر مهم و ضروری بوده که انتظار می‌رود در این زمینه اقدامات لازم و اساسی به کار گرفته شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل تصریح کرد: پیشگیری از آسیبها و مخاطرات زیست محیطی و مقابله با آن نیازمند عزم جدی و همگانی است و در این زمینه مردم و مسئولان باید همدل و همگام باشند تا بتوانیم از این گونه مخاطرات پیشگیری کنیم.

وی سرانه فضای سبز استان را کمتیر از میانگین کشوری دانست و افزود: متوسط سرانه فضای سبز شهرستانهای استان 8 مترمربع و متوسط سرانه فضای سبز شهری کشور 12 مترمربع بوده که باید تمهیدات لازم برای افزایش سرانه فضای سبز در استان به کار گرفته شود.