جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

نبود آب آشامیدنی سالم و بهداشتی در روستاهای عشایری پارس آباد - خبر

 

 

نبود آب آشامیدنی سالم و بهداشتی در روستاهای عشایری پارس آباد

فرماندار پارس آباد گفت :در حال حاضر 41 روستا و قشلاق عشایری این شهرستان مرزی فاقد لوله کشی آب آشامیدنی سالم و بهداشتی است.

نبود آب آشامیدنی سالم و بهداشتی در روستاهای عشایری پارس آباد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر صمدی، فرماندار پارس آباد امروز در جمع مردم قشلاق قنبرلو پارس آباد افزود: خط انتقال و شبکه گذاری مجتمع آبرسانی امام علی )ع) به اتمام رسیده و منبع یک هزار متر مکعبی آن در دست اجراست که با تکمیل و بهره برداری کامل از این مجتمع ، مشکل نبود و یا کمبود آب آشامیدنی بسیاری از روستاهای منطقه مرتفع می شود.

وی با بیان اینکه این طرح هم اکنون با شتاب خوبی اجرا می شود، گفت: علاوه بر این، طراحی و اجرای یک خط انتقال دیگر برای آبرسانی به هشت قشلاق عشایری با همت و همکاری اداره آب و فاضلاب روستایی و امور عشایری شهرستان در دستور کار است.

وی به ضرورت گازرسانی به روستاها و قشلاق های بدون گاز تاکید و بیان کرد: پکیج گازرسانی به قشلاق قنبرلو نیز طراحی شده و که در سال 97در کنار اجرای طرح هادی عملیاتی خواهد شد.
صمدی همچنین نبود پوشش ارتباطی تلفن همراه در برخی از روستاها و مناطق عشایرنشین را از مشکلات مهم این شهرستان ذکر و بیان کرد: تقویت پوشش خطوط تلفن همراه و رفع مشکل آنتن دهی از خواسته ها و مطالبات اصلی مردم تعداد زیادی از روستاهای عشایری از جمله قشلاق قنبرلو است که باید در این راستا اقدام اساسی و جدی صورت گیرد.