جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

نایب رییس مجلس بر فعال‌سازی واحدهای تولیدی استان اردبیل تاکید کرد - خبر

 

 

نایب رییس مجلس بر فعال‌سازی واحدهای تولیدی استان اردبیل تاکید کرد

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی اردبیل در وضعیت خوبی نیستند، گفت: تلاش می شود با برطرف شدن موانع موجود واحدهای راکد و مشکل‌دار فعال شوند.

نایب رییس مجلس بر فعال‌سازی واحدهای تولیدی استان اردبیل تاکید کرد

علی نیکزاد افزود: تامین زیرساخت و امکانات لازم برای سرمایه‌گذاران عامل مهم در رونق تولید است و  باید تلاش شود تا با جذب اعتبارات و تامین زیرساخت ها، میزان سرمایه‌گذاری‌ها و اشتغال در استان افزایش یابد.

وی یکی از ظرفیت‌های قابل استفاده در شهرک صنعتی ۲ اردبیل را استفاده از سوله‌های خالی برشمرد و افزود: سرمایه‌گذارانی که بنا به دلایلی قادر به ادامه فعالیت نبوده و تمایلی برای فعال‌سازی واحد تولیدی خود ندارند می‌توانند با واگذاری واحد صنعتی خود به سرمایه‌گذاران واقعی، زمینه  رونق تولید را در استان فراهم کنند.

او اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مهم مسوولان و نمایندگان استان رفع بیکاری جوانان است و تلاش می‌شود با رفع موانع تولید و فعال‌سازی واحدهای صنعتی، میزان اشتغال در سطح استان افزایش یابد.

نیکزاد با بیان اینکه ظرفبت اراضی قابل واگذاری در شهرک صنعتی ۲ اردبیل تکمیل شده است، افزود: عملیات اجرایی فاز سوم این شهرک صنعتی با مساحت ۲۰۰ هکتار آغاز شده و با آماده‌سازی این فاز، زمین موردنیاز در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داده می‌شود.

وی از دستگاه‌های خدمت‌رسان و بانک‌های عامل خواست تا با کمک به رفع معضلات واحدهای تولیدی و گره‌گشایی از مشکلات آنان، در جهت خود کفایی و آبادانی استان قدم بردارند.