سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

نامگذاری یکی از خیابان‌های اردبیل به نام سردار «قاسم سلیمانی» - خبر

 

 

نامگذاری یکی از خیابان‌های اردبیل به نام سردار «قاسم سلیمانی»

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: طرح دوفوریتی نامگذاری یکی از خیابان‌های شهر اردبیل به نام شهید سردار قاسم سلیمانی با تصویب اعضای شورای شهر همراه بوده تا این نامگذاری انجام شود.

نامگذاری یکی از خیابان‌های اردبیل به نام سردار «قاسم سلیمانی»

علیرضا پوستی عنوان کرد: به دنبال شهادت افتخارآفرین سردار سرافراز جبهه‌های مقاومت سردار قاسم سلیمانی اعضای شورای شهر اردبیل در تکریم و تعظیم این شخصیت والامقام کشور یکی از خیابان‌های این شهر را به نام این سردار نامگذاری می‌کنند.

وی افزود سردار شهید قاسم سلیمانی در جبهه‌های حق علیه باطل حضور پررنگی داشته به طوری که در سال‌های اخیر در دفاع از حریم اهل بیت و همچنین جبهه مقاومت توانست ایران اسلامی را پرآوازه کند و امروز همه به نام این شهید والامقام سرافراز و سردار دل‌ها افتخار می‌کنند.

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: ما وظیفه تکریم و تعظیم چنین شخصیت‌های والامقامی را داریم و در همین راستا اعضای شورای شهر اردبیل به سرعت تصمیم گرفتند تا یکی از خیابان‌های شهر اردبیل را به نام سردار دل‌ها قاسم سلیمانی نامگذاری کنند تا برای همیشه تاریخ این شهید والامقام و چهره بین‌المللی زنده و جاوید بماند.

پوستی ادامه داد: شجاعت و شهامتی که سردار سلیمانی از خود نشان داد زمینه‌ای را فراهم کرد تا جبهه باطل به نقطه تسلیم و دلهره بیفتند و از همین روی ایادی کفر تمام توان خود را به کار گرفت تا این شخصیت والامقام را به شهادت برساند که دیروز در یک ترور ناجوانمردانه روح بلند سردار سلیمانی در آغوش همرزمان شهیدش آرام گرفت.

وی بیان کرد: نسل آینده ما باید زندگی چنین وارستگانی را مورد مطالعه قرار دهد تا با تبعیت از راه و سیره چنین شخصیت‌هایی بتواند در مسیر عزت و عظمت گام بردارد.

رئیس شورای شهر اردبیل تصریح کرد: اگر امروز منطقه خاورمیانه به رغم توطئه‌های متعدد دشمنان در آرامش به سر می‌برد، در سایه مجاهدت سردارانی چون سلیمانی است که با گذشتن از جان و مال خود سعی کردند تا عزت و عظمت را برای امت اسلامی به ارمغان آورده و جبهه مقاومت را در برابر جبهه کفر سربلند و سرافراز نگهدارند.

پوستی با بیان اینکه این جسارت آمریکا و ایادی وی بی‌پاسخ نمی‌ماند، اظهار کرد: ملت ما در ۲۲ بهمن امسال که مصادف با چهلمین روز شهادت این سردار سرافراز اسلام است با راهپیمایی عظیم و باشکوه پاسخی دندان‌شکن به یاوه‌سرایی‌ها و بدکرداری‌های ترامپ جانی خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: فقدان سردار سلیمانی برای کشور ضایعه‌ای بزرگ است که با گرامیداشت یاد و خاطره این سردار رشید اسلام باید آیندگان و نسل بعد از ما این رشادت‌ها را به گوش جان خریده و با توسل به زهد و تقوای چنین دلیرمردانی ایران را از چنگال دیوهای ددمنش رهانیده و به آزادی برسانند.

رئیس شورای شهر اردبیل بیان کرد: ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی آنچه که دشمنان ما را در خارج از مرزها تا حد جنون برده است مقاومت مردم و دلیرمردی‌های امثال سردار سلیمانی است که تاب تحمل سرافرازی کشورمان را نداشته و با نقض قوانین بین‌المللی و ترورهای نافرجام می‌خواهند ایران را به نقطه دلسردی رهنمون کنند، در حالی که مردم ما پشت سر رهبری ایستاده‌اند و رهبرشان را تنها نخواهند گذاشت.