سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

نامزد‌ها به ضوابط پذیرفته شده پایبند باشند - خبر

 

 

نامزد‌ها به ضوابط پذیرفته شده پایبند باشند

سخنگوی کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری: انتظار می‌رود نامزد‌ها به ضوابط این کمیسیون که آن را پذیرفته اند، پایبند باشند.

نامزد‌ها به ضوابط پذیرفته شده پایبند باشند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، احسان قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه براساس مصوبه کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تمام مستندهای تولیدی نامزدها باید 24 ساعت قبل از پخش در اختیار این کمیسیون قرار گیرد، گفت: این تصمیم براساس ضوابط کمیسیون که سه روز قبل از آغاز تبلیغات انتخابات به ستادها ابلاغ شده است صورت می گیرد.
 
وی اضافه کرد: نامزدها همه ضوابط کمیسیون تبلیغات را به صورت رسمی و کتبی دریافت و اعلام کردند این ضوابط را رعایت می کنند.
 
قاضی زاده هاشمی گفت: با توجه به پخش عمده مستندهای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از شبکه یک سیما براساس جدول پخش تمامی نامزدهایی که مستندهای آنها پخش شده و ضوابط را اجرا کردند به تعهد خودشان پایبند بودند و در موعد مقرر زمانی مستندهای خود را در اختیار این کمیسیون قرار دادند.
 
سخنگوی کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: برای یکی دو شب باقی مانده در خصوص پخش مستندها انتظار می رود بقیه نامزدها هم به ضوابطی که پذیرفته اند پایبند باشند و الزامات حقوقی و قانونی لازم را بپذیرند و این براساس رعایت اصل عدالت و تساوی رسانه ای و بی طرفی کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری است.
 
وی خاطرنشان کرد: این کمیسیون تا این لحظه اصل عدالت و بی طرفی را رعایت کرده و امیدواریم نامزدها هم این احترام را قائل باشند تا بتوانیم برای همه عزیزان اصل برابری و عدالت رسانه ای را رعایت کنیم.
 
قاضی زاده هاشمی همچنین در مورد ضوابط پخش خبرهای مربوط به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: ضوابطی در همین خصوص در کمیسیون تصویب شد که این ضوابط هم به صدا و سیما و هم به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ابلاغ شد.