سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

میزبانی بازی‌های والیبال برفی کشور به اردبیل واگذار شد - خبر

 

 

میزبانی بازی‌های والیبال برفی کشور به اردبیل واگذار شد

رئیس هیئت والیبال استان اردبیل گفت: ‌براساس توافق بین فدراسیون والیبال، معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش، اداره کل ورزش و جوانان و هیئت والیبال اردبیل، میزبانی نخستین دوره بازی‌های والیبال برفی کشور به اردبیل واگذار شد.

میزبانی بازی‌های والیبال برفی کشور به اردبیل واگذار شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نادر فلاحی گفت: والیبال روی برف بازی والیبال 4 نفره،از 3 سال گذشته در دنیا در حال انجام است و از امسال در بازی‌های المپیک جای گرفته که میزبانی اردبیل برای نخستین دوره بازی‌ها در کشور می‌تواند نقطه عطفی در معرفی استان برای تحقق زمستان بیدار باشد.
 
رئیس هیئت والیبال استان اردبیل تصریح کرد: اسفندماه امسال مسابقات کشوری والیبال برفی در اردبیل برگزار خواهد شد که برای برگزاری این مسابقات شهرستان‌های سرعین، مشکین‌شهر، خلخال و اردبیل را با توجه به ظرفیت‌های موجود مد نظر قرار داده‌ایم.
 
وی با اشاره با اخذ موافقت میزبانی رقابت‌های جهانی افزود: پیشنهاد شد دوره جهانی این بازی‌ها نیز در سال 2020 در اردبیل برگزار  شود تا بخشی از فعال‌سازی زمستان بیدار و معرفی ظرفیت‌ها و قابیلت‌های گردشگری به دنیا معرفی شود.
 
فلاحی با بیان اینکه 28 تیم از دنیا در این مسابقات حضور خواهند داشت گفت: اردبیل تجربه درخشانی در برگزاری موفق مسابقات والیبال امیدهای آسیا و مسابقات انتخابی جام جهانی  دارد.
 
رئیس هیئت والیبال استان اردبیل تصریح کرد: با میزبانی مطلوب امسال مسابقات لیگ جهانی والیبال نیز در بهار 98 به اردبیل واگذار شده که این امر گام موثری در مسیر برندسازی ورزشی و میزبانی ورزش‌های قهرمانی در دنیاست.