سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

میزبانی استان اردبیل از سه لاله بی نشان، فردا - خبر

 

 

میزبانی استان اردبیل از سه لاله بی نشان، فردا

استان اردبیل فردا همزمان با سالروز شهادت امام جعفرصادق علیه السلام میزبان سه شهید گمنام خواهد بود.

میزبانی استان اردبیل از سه لاله بی نشان، فردا

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان اردبیل گفت: فردا از سه شهید بزرگوار ساعت 11 صبح با حضور مسئولان و مردم در فرودگاه اردبیل استقبال خواهد شد و بعد از مراسم استقبال شهدای گمنام به طرف اردبیل تشییع خواهند شد.

واحد افزود: یکی از شهدا در میدان وحدت اردبیل به مردم و مسئولان شهرستان مشگین شهر تحویل داده خواهد شد و دو شهید گمنام هم در میدان ایثار اردبیل به مردم و مسئولان شهرستان خلخال تحویل داده می شود.

وی گفت: در مسیر انتقال پیکر مطهر شهدا به شهرستان محل خاکسپاری مراسم استقبال از شهدا برگزار خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان اردبیل افزود: پس از استقبال از شهدای گمنام در شهرهای محل خاکسپاری مراسمی شبی با شهدا در مسجد امام جعفرصادق(ع) خلخال و امیرالمومنین(ع)  مشگین شهر برگزار می شود.

واحد افزود: روز یکشنبه ساعت 10 صبح در مشگین شهر از مقابل مسجد امیرالمومنین به طرف پادگان شهید بیگلری و در خلخال ساعت 10 صبح از میدان معلم به طرف دانشگاه آزاد اسلامی مراسم تشییع و خاکسپاری برگزار خواهد شد.

وی گفت: مراسم شام غریبان این شهدای گرانقدر هم روز یکشنبه در مشگین شهر در پادگان شهید بیگلری و در خلخال در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان اردبیل افزود: شهیدی که در مشگین شهر تدفین خواهد شد 18 ساله بوده و در اثر تک دشمن در منطقه سومار در تیرماه سال 67 به شهادت رسیده است.

و شهدایی که در خلخال تدفین خواهند شد یکی 20 ساله بوده و در عملیات کربلای 6 در منطقه سومار در دی ماه سال 65 به شهادت رسیده و دیگری 24 ساله بوده و در عملیات ایذایی والفجر 8 در جزیره بوارین در بهمن سال 64 به شهادت رسیده است.

واحد گفت: تاکنون استان اردبیل میزبان 71 شهید گمنام بوده که در 31 نقطه استان خاکسپاری شده اند که با این سه شهید تازه تفحص شده تعداد 74 شهید گمنام در 33 نقطه استان تدفین خواهند شد.