رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

میراث فرهنگی و پارک علم و فناوری اردبیل تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند - خبر

 

 

میراث فرهنگی و پارک علم و فناوری اردبیل تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

تفاهمنامه همکاری بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پارک علم و فناوری استان اردبیل با هدف استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و توانایی‌های علمی و پژوهشی موجود منعقد شد.

میراث فرهنگی و پارک علم و فناوری اردبیل تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و با توجه به رسالت پارک علم و فناوری استان اردبیل در زمینه فراهم کردن شرایط لازم برای توسعه فناوری در استان اردبیل اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ای بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پارک علم و فناوری استان به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌ها، استعدادها و توانایی‌های علمی و پژوهشی موجود منعقد شد.

قادر تقی‌زاده هدف از انعقاد این تفاهمنامه را ایجاد همکاری فی مابین در زمینه‌های علمی، تخصصی، تحقیقاتی، بازرگانی، تحقیقات بازار و توسعه فناوری اطلاعات و در نظر گرفتن تمامی امکانات و ظرفیت‌های طرفین اعم از قانونی، منابع مالی، نیروی انسانی و تخصصی و تجهیزات عنوان کرد.

وی یادآور شد: طبق این تفاهمنامه از طرح‌های تحقیقاتی با سرمایه‌گذاری مشترک در زمینه کاربرد فناوری‌های نوین، ویژه فناوری اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حفظ و نگهداری ابنیه تاریخی و باستانی و تحقیقات بازار و بازاریابی و سایر موضوع‌های مرتبط با فعالیت‌های طرفین حمایت صورت می‌گیرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شد در مورد راه‌اندازی مراکز رشد تخصصی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، بهره‌مندی حوزه‌های فعالیتی سه‌گانه این اداره کل از فضای مجازی، جذب اعتبارات دولتی و منابع مالی مرتبط با موضوع و هدف تفاهم‌نامه و اختصاص فضای اداری پارک به این اداره کل با رعایت ضوابط مربوطه و در صورت درخواست، همکاری و هماهنگی‌های لازم انجام شود.

تقی‌زاده با اشاره به استفاده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از توانمندی‌های پارک در زمینه‌های علمی، تخصصی، مشاوره‌ای و تجهیزات فنی و آزمایشگاهی پس از این تفاهم‌نامه بیان کرد: همچنین مقرر شد در زمینه توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه گردشگری همکاری به عمل آید.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی به تشکیل کمیته راهبردی مشترک بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با پارک علم و فناوری استان اردبیل اشاره کرد و گفت: هماهنگی‌ها با تشکل‌ها و جوامع و انجمن‌های صنفی استان اردبیل برای استفاده از تسهیلات حمایتی تاسیسات گردشگری در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان صورت گرفته است.