جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

میراث بانان افتخاری در اردبیل یاری گر ما در صیانت از آثار تاریخی باشند - خبر

 

 

میراث بانان افتخاری در اردبیل یاری گر ما در صیانت از آثار تاریخی باشند

معاون میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: لازم است میراث بانان افتخاری در یاری گر ما در حفاظت و صیانت از آثار تاریخی باشند.

میراث بانان افتخاری در اردبیل یاری گر ما در صیانت از آثار تاریخی باشند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان کریم لطفی، معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ظهر امروز در جلسه بررسی پروژه‌های مرمت و احیای آثار تاریخی استان اردبیل، تصریح کرد: لازم است میراث بانان افتخاری اداره کل میراث فرهنگی استان، یاری گر ما در حفاظت و صیانت از آثار تاریخی باشند.

وی ضمن قدردانی از حساسیت مردم نسبت به آثار تاریخی و میراث فرهنگی استان، گفت: علاقه‌مندان به آثار تاریخی استان می‌توانند در قالب میراث بانان افتخاری به محض مشاهده تخریب آثار تاریخی، حفاری غیرمجاز و تخلفات از این قبیل مراتب را به اداره کل میراث فرهنگی استان اطلاع دهند.

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: بسیاری از خانه‌ها و حمام‌های تاریخی در سطح استان در معرض خطر هستند و تاکنون ثبت ملی نشده اند و علت اصلی آن داشتن مالک شخصی و ممانعت از ورود کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی به این بنا می‌باشد.

لطفی با اشاره به تجربه موفق انجمن‌های میراث فرهنگی و جلوگیری از تخیب آثار تاریخی در سطح استان، اضافه کرد: با ایجاد انجمن‌های مختلف میراث فرهنگی در نقاط مختلف استان می‌توانیم در صیانت بیشتر از این آثار کوشا باشیم.