جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹

میانگین باسوادی در استان اردبیل سال آینده به ۹۴/۱درصد افزایش می‌یابد - خبر

 

 

میانگین باسوادی در استان اردبیل سال آینده به ۹۴/۱درصد افزایش می‌یابد

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت:بر اساس هدفگذاری انجام گرفته برای سال ۱۴۰۰ ، میانگین باسوادی در استان اردبیل به ۹۴/۱ درصد خواهد رسید.

میانگین باسوادی در استان اردبیل سال آینده به ۹۴/۱درصد افزایش می‌یابد
غلامحسین گنجی روز دوشنبه در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان اردبیل افزود: میانگین باسوادی تایید شده نهضت سوادآموزی در استان ۸۴/۵ درصد می‌باشد.
 
وی بیان کرد: بر اساس سرشماری سال ۹۵ میانگین باسواد در  کشور ۸۶/۷ درصد بوده است.
 
وی از راه اندازی هفت مرکز یادگیری محلی در استان برای ارائه آموزش های سوادآموزی خبر داد و گفت: یک مرکز دیگر نیز در سالجاری در نمین راه اندازی می شود.
 
به گفته وی، بر اساس سرشماری سال ۹۵ در استان اردبیل ۶۰ هزار نفر نیازمند سوادآموزی شناخته شده بودند.
 
بهروز ندایی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استندار اردبیل نیز در این جلسه گفت: باید تلاش شود با رسیدن میانگین باسوادی در استان به میانگین کشوری زمینه پایان  بیسوادی در استان را فراهم کنیم.
 
وی بیان کرد: برنامه ریزی برای کاهش بی‌سوادی مستلزم شناسایی جامعه هدف بوده و باید با مشخص شدن افراد نوع آموزش های سوادآموزی مشخص و ارائه شود.
 
ندایی با بیان اینکه اقدامات انجام گرفته در حوزه سوادآموزی در سال های اخیر مطلوب است، بر برنامه ریزی برای اتمام بی‌سوادی در استان تاکید کرد.
 
وی بیان کرد: بر اساس هدفگذاری انجام گرفته برای سال ۱۴۰۰ ، میانگین باسوادی در استان اردبیل باید به ۹۴ و یک دهم درصد برسد.