جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

مکتب حسینی با ذلت و خواری بیگانه است - خبر

 

 

مکتب حسینی با ذلت و خواری بیگانه است

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: مکتب حسینی با ذلت و خواری بیگانه است.

مکتب حسینی با ذلت و خواری بیگانه است
حجت‌الاسلام نجات فیاضی در تجمع عاشورایی اردبیلی‌ها در میدان عالی قاپو این شهر که عصر امروز با حضور عزاداران اردبیلی برگزار شد، اظهار کرد: امام حسین (ع) چشم سار پاکی، طهارت و عقلانیت است و تمام زندگی و حیات مبارک آن حضرت الگویی برای جامعه بشری است تا خود را در مسیر عبودیت الهی، پاکی و طهارت قرار دهند.
 
وی با بیان اینکه محبت امام حسین (ع) دل‌ها را آرام و قلب‌ها را مطمئن می‌سازد، افزود: هر کس به خیر و نیکی و اندیشه پاک فکر می‌کند باید در مسیر مرام و مکتب حسینی گام بردارد چرا که آن حضرت یادگار خامس آل عبا است که همگی در زمره پاکان، نیکان و شایستگان هستند.
 
مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: مکتب امام حسین (ع) با عزت و عظمت شایسته با هر گونه، ذلت، خواری و پستی بیگانه است و چنین عناوینی در مکتب حسینی راه پیدا نکرده است.
 
فیاضی با بیان اینکه امام حسین (ع) تربیت نبوی، و علوی داشته و از دامن پاک علی (ع) و فاطمه زهرا تربیتی ناب پیدا کرده است، ادامه داد: آن حضرت خامس آل عبا است و همواره برای جامعه بشری می‌تواند پیام آور عزت، شرافت و نجات واقعی باشد.
 
وی با اشاره به ضرورت شناخت و معرفت از سیره و سلوک حضرت امام حسین (ع) بیان کرد: دشمنان این مکتب به ویژه آل سعود و شیاطین روزگار نسبت به مجد و شرف و عظمت قیام امام حسین (ع) ناآگاه هستند در حالی که امروز مدافعان حرم با شجاعت تمام سعی می‌کنند تا در برابر دشمنان مکتب حسین (ع) از حرم اهل بیت به شایستگی دفاع کنند.
 
مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل یاد و خاطره چند شهید مدافع حرم را از استان اردبیل را گرامی داشت و یادآور شد: مکتب‌خانه‌ای که امام حسین (ع) تاسیس کرد شاگردان بی‌ادعایی دارد که امروز نیز شهدای مدافع حرم شاگردان خالص آن مکتب معنوی هستند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، فیاضی با یادآوری اینکه امام حسین (ع) درس عزت، مقاومت، و ذلت‌ناپذیری را به همه یاد داده‌ است، گفت: ما نیز وظیفه داریم تا در برابر خواسته یزدیان زمان تسلیم نشده بلکه راه مقاومت و عزت و ذلت ناپذیری را با صلابت تمام طی کنیم.