جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

مکتب امام حسین (ع) گمشده امروز بشریت است - خبر

 

 

مکتب امام حسین (ع) گمشده امروز بشریت است

امام جمعه اردبیل گفت: مکتب امام حسین (ع) گمشده امروز بشریت است.

مکتب امام حسین (ع) گمشده امروز بشریت است

آیت‌الله سید حسن عاملی عصر امروز در همایش مداحان در آستانه ماه محرم در اردبیل اظهار کرد: آنچه که در مکتب والا و متعالی امام حسین (ع) تبلوری خاص و عینیتی واقعی پیدا کرده انتقال ارزش‌های ناب و مفاهیم درست و گرانقدر اسلامی و اعتقادی است که برای همیشه تاریخ می‌تواند در هدایت و رهنمون‌گری جامعه به حقیقت‌ها بسیار موثر و راهگشا باشد.

وی با بیان اینکه بعد از 14 قرن جامعه بشری به شدت تشنه این مبانی و الگوهای معرفتی است تا از انحرافات و کج‌روی‌ها و این همه بی‌رحمی و کشتار انسان‌های بیگناه خلاصی پیدا کند، تصریح کرد: در مکتب امام حسین (ع) نه تنها جنگ، دعوا، نزاع و بی‌توجهی به حقوق انسان‌ها معنایی ندارد بلکه زیبایی‌های مکتب حسینی باید در بهترین قالب به نسل آینده انتقال داده شود چراکه نهضت ماندگار امام حسین (ع) مملو از زیبایی‌ها و حقایقی است که بشریت به آن به شدت نیازمند است.

امام جمعه اردبیل از مکتب امام حسین (ع) به عنوان مکتب بر حق و عدالت‌طلبانه یاد کرد و گفت: در این آیین پر از اعتقادات و ارزش‌ها به راحتی می‌توانیم جلوه‌هایی از مجموعه خصلت‌ها، فضیلت‌ها و ارزش‌های انسانی و اسلامی را مشاهده کنیم که باید مداحان این مجموعه منظم را در بهترین قالب به نسل آینده منتقل کنند.

عاملی با یادآوری اینکه در ترویج اندیشه‌های دینی و اسلامی همه ما باید به حقیقت و مبانی واقعی آن توجه کنیم، افزود: تا زمانی که بیان این مطالب با بداهت‌ها، اغراق‌های نابجا و غلو غیر قابل قبول عجین شده باشد، انتقال مفاهیم به سختی انجام می‌شود.

وی از شاعران، مداحان و مرثیه‌سرایان خواست تا در آستانه ماه محرم با درک حساسیت شرایط جامعه اسلامی و هجمه‌های گروه‌های تکفیری ضد ارزش‌های دینی و اسلامی تلاش کنند تا بهترین چهره مکتب اسلام را به نمایش بگذارند.

عاملی به نزدیکی ماه محرم اشاره کرد و ادامه داد: در این ماه فرصت استثنایی برای مبلغان دینی، ‌مروجان مکتب اسلام،‌ علما، روحانیان، مداحان، شعرا و صاحبان تریبون فراهم آمده تا ابعاد مختلف نهضت امام حسین (ع) را بازگو کنند تا مردم با شناخت و معرفت کامل به عزاداری پرداخته و از هرگونه تحریف مسائل و موضوعات پرهیز کنند.

وی از شعرا و مداحان خواست تا در اشعار و مداحی‌های خود از مبانی ارزش و معرفتی دارای ارزش‌های اخلاقی و سبک دینی و اسلامی استفاده کنند و با طرح مسائل اساسی از پرداختن به خرافات و بدعت‌ها پرهیز کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل بیان کرد: ‌امروز وهابیت منتظر کوچکترین لغزش، خطا و انحراف در جامعه اسلامی است تا با بزرگنمایی آن از طریق شبکه‌های مختلف اجتماعی و ماهواره‌ای دین اسلام و مکتب اهل بیت را زیر سئوال ببرد که نباید اجازه دهیم چنین امری انجام شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، عاملی اضافه کرد: باید مقدسات دینی و دستاوردهای مکتب اسلام به زیباترین شکل و قالب برای آحاد جامعه به ویژه نسل آینده تبیین شود تا همه از فلسفه نهضت عاشورا و مرام حسینی باخبر شوند.