رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

موکب‌های اردبیل به ۴۰۰ هزار زائر خدمت‌رسانی می‌کنند - خبر

 

 

موکب‌های اردبیل به ۴۰۰ هزار زائر خدمت‌رسانی می‌کنند

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل گفت: موکب‌های استان اردبیل در مدت ۱۵ روز به ۴۰۰ هزار نفر خدمات ارائه خواهند داد به‌طوری‌که مطابق برآورد انجام‌شده روزانه به ۲۲ هزار نفر غذا ویک هزار و ۲۰۰ نفر اسکان ارائه می‌شود.

موکب‌های اردبیل به ۴۰۰ هزار زائر خدمت‌رسانی می‌کنند

اسفندیار هوشیار عصر امروز در جلسه ستاد زائرین اربعین حسینی(ع) که در سالن جلسات شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: پیش‌بینی شده است موکب‌های اردبیل به ۴۰۰ هزار زائر خدمت‌رسانی کند، بدین صورت که روزانه به ۲۲ هزار نفر خدمات غذایی و همچنین به یک هزار و ۲۰۰ نفر هم در موکب‌های اردبیل اسکان ارائه می‌شود.

وی افزود: در راستای برپایی موکب‌های استان اردبیل در عراق، مواد غذایی، اسباب و وسائط نقلیه مورد نیاز شناسایی شده و مطابق پیش‌بینی‌هایی که داشتیم این موارد تا اربعین حسینی تامین و در محل‌های مورد نظر مستقر خواهد شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل تصریح کرد: به مدت ۱۵ روز در موکب‌های استان اردبیل خدمت‌رسانی خواهیم داشت اما روزهای دایر بودن موکب‌ها با یکدیگر متفاوت است.

وی با اشاره به اهمیت امور فرهنگی در زیارت اربعین حسینی (ع) بیان کرد: ترویج فرهنگ اربعین حسینی در دستور کار زائرین اردبیلی قرار دارد و مطابق برنامه‌ریزی که انجام دادیم کارهای فرهنگی در اولویت زائرین قرار دارد.

هوشیار تشریح کرد: در رابطه با تامین نظم و امنیت زائرین در سال‌های گذشته تجربیات خوبی را کسب کردیم و در حال حاضر نیز ارتباط خوبی با نیروهای نظامی عراق و حشدالشعبی برقرار شده است و خوشبختانه هیچ مشکلی از نظر نظم و امنیت نداریم و تمام عوامل در خصوص رعایت قوانین و مقررات حاکم بر کشور عراق توجیه شده‌اند.

وی گفت: نیاز است تا جلسات ستاد اربعین شهرستان‌های استان نیز برگزار شود تا هماهنگی‌های نهایی در راستای خدمت ‌سانی هرچه بهتر موکب‌های استان اردبیل انجام شود و امیدواریم بتوانیم پذیرایی شایسته‌ای از زائرین حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) داشته باشیم.