سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

موقوفات استان اردبیل توسعه می‌یابد - خبر

 

 

موقوفات استان اردبیل توسعه می‌یابد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: توسعه موقوفات از مهمترین برنامه‌ها و اولویت‌ها در اردبیل بوده که در این راستا تلاش و پیگیری لازم انجام می‌شود.

موقوفات استان اردبیل توسعه می‌یابد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت‌الاسلام اکبر قیامی در جلسه هماهنگی برگزاری برنامه‌های روز ملی وقف در اردبیل اظهار داشت: سازمان اوقاف و امور خیریه به منظور تحکیم پایه‌های سنت نبوی وقف، ترویج این فرهنگ اسلامی و نیز معرفی کارکردهای فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، آموزشی و بهداشتی این عمل خداپسندانه، براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز 27 صفر را با عنوان روز وقف نامگذاری کرده است.
 
وی بیان کرد: وقف همچون چتری بزرگ، سایه خود را بر سر تمامی نیازمندان و محرومان می‌گستراند و جامعه را از تهی‌دستی که عامل بسیاری از مفاسد اجتماعی و اخلاقی است، نجات می‌دهد که با توجه به این مهم تلاش و جدیت در سطح استان بر این است تا بتوانیم زمینه‌ساز توسعه فرهنگ وقف در اردبیل باشیم.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با اشاره به عناوین روزهای دهه وقف افزود: نخستین روز دهه وقف با عنوان وقف، رسانه، ترویج موقوفات مشارکتی، نامگذاری شده است که در این روز سعی و تلاش بر این است تا با همکاری رسانه‌ها ترویج موقوفات در برنامه‌ها قرار گیرد.
 
قیامی با اشاره به روز دوم که مصادف با رحلت پیامبر(ص) است، تصریح کرد: شعار این روز وقف، ترویج فرهنگ قرآن و عترت و روز سوم همزمان با شهادت امام رضا(ع) وقف، بقاع متبرکه و ترویج فرهنگ زیارت است که سعی داریم در این روز مراکز زیارتی را معرفی کنیم.