جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

موسسات خیریه به وثوق مردم افتخار کنند - خبر

 

 

موسسات خیریه به وثوق مردم افتخار کنند

امام جمعه اردبیل گفت:‌ موسسات خیریه و افراد نیکوکار باید به اعتماد و وثوق مردم به چنین مجموعه‌هایی افتخار کنند که همواره چنین سرمایه‌هایی را با خود به همراه دارند.

موسسات خیریه به وثوق مردم افتخار کنند

آیت‌الله سید حسن عاملی صبح امروز در مراسم افتتاح ساختمان جدید بنیاد حمایت از کودکان مستمند و سرطانی در اردبیل اظهار کرد: در دین اسلام و در مکتب الهام‌بخش الهی که نبی مکرم اسلام (ص) و اهل‌بیت (ع) بر دستگیری از فقرا و نیازمندان تاکید دارند تشکیل مجموعه‌هایی همچون بنیاد حمایت از کودکان مستمند و سرطانی زمینه حمایتی از این قشر کم‌توان را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه اعتبارات دولتی در مددرسانی به نیازمندان محدود است و باید از ظرفیت افراد خیرخواه و نیکوکار بیشتر استفاده کرد، افزود:‌ قطعا مدیریت چنین مجموعه‌هایی به صورت دولتی امکان‌پذیر نیست و ورود افراد خیرخواهی همچون مرحوم نباتی‌مقدم و شخصیتی همچون قرآن‌نویس در این مجموعه بستری را فراهم کرده تا با کمک و همراهی مردم امر نیک کمک به نیازمندان و مدیریت چنین مجموعه‌هایی شکل بگیرد.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: بنده از نزدیک با جنس کار و تلاشی که خیر نام‌آشنا جواد قرآن‌نویس در این عرصه انجام داده آشنایی دارم و یقین دارم چنین حرکت‌هایی وقف بزرگ و سرمایه عظیم معنوی برای دنیا و عقبی چنین انسان‌های بی‌ادعایی است که آستین بالا زده‌اند و در این عرصه حضور پیدا کرده‌اند.

عاملی تصریح کرد:‌ باید چنین مجموعه‌هایی بسیج عمومی را در کمک به نیازمندان سازماندهی کنند و از وثوق و اعتماد مردم که بزرگ‌ترین سرمایه برای چنین موسسات خیریه است بیشتر استفاده کند.

وی اعتماد مردمی را بالاترین سرمایه یک حاکمیت و مجموعه دولتی و غیر‌دولتی بیان کرد و یادآور شد: اگر این وثوق خدشه‌دار شود کار سخت‌تر و دشوار‌تر خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اهمیت موضوع وقف و مدیریت مال بعد از فوت افراد گفت: باید بر اساس سیره اهل‌بیت و وقف‌های فراوانی که امام علی (ع) به ثبت رسانده‌ است فرهنگ وقف در جامعه ما ساری و جاری شود تا همه از ثمره و نتیجه چنین امر نیکویی بهره‌مند شوند.

عاملی بیان کرد: ما به جامعه بی‌رحم و بی‌تفاوت نیاز نداریم و جامعه‌ای زیباست که نسبت به افراد مستمند، بی‌سرپرست و سرطانی با احساس پاک و عواطف انسانی نگاه کرده و زمینه دستگیری از آنها را فراهم کنند.

وی افزود: زیبایی یک شهر به آسمان‌خراش‌ها و ساختمان‌های بی‌در و پیکر نیست بلکه به وجود انسان‌های خیرخواه با عواطف پاک و نیات خالص است تا از این دارایی و ثروت خود برای دستگیری از دیگران استفاده کنند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان افراد پولدار و متمول را امین جامعه ضعفا و بینوایان توصیف کرد و ادامه داد: خداوند امانت خود را به کسانی می‌سپارد که امین خوبی در احقاق حق واقعی باشند.

عاملی عنوان کرد: بزرگ‌ترین نیت یک فرد پولدار و متمول قطعا بر این است تا قضای حاجت مومن کند و این کار می‌تواند در همه زمینه‌ها گشایش‌گر مشکلات و نارسایی‌ها باشد.

وی ضرورت توجه و بها دادن به ذائقه‌های عاطفی و روحی و روانی پاک و شایسته را یادآور شد و گفت: ما به علی‌پور‌ها، نباتی‌مقدم‌ها و قرآن‌نویس‌ها نیاز داریم تا به واسطه تلاش آنها و همراهی افراد صالح خداوند از جامعه ما دفع بلا کرده و خیر و برکتش را نازل کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، امام جمعه اردبیل یادآور شد: جامعه ما رهین انسان‌‌های بزرگ با نیات خالص و خیرخواهانه است و اگر نبود همت چنین انسان‌هایی در سرپرستی کودکان مستمند و یتیم قطعا بلای الهی بر سر ملت نازل می‌شد.