سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

موزه شهداء اردبیل تا هفته دفاع مقدس به بهره برداری می‌رسد - خبر

 

 

موزه شهداء اردبیل تا هفته دفاع مقدس به بهره برداری می‌رسد

استاندار اردبیل گفت: اعتبار استانی و ملی ساختمان موزه شهداء تا هفته دفاع مقدس تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

موزه شهداء اردبیل تا هفته دفاع مقدس به بهره برداری می‌رسد

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گفت: با توجه به اینکه موزه شهدا در محل مناسبی قرار گرفته و خیابان منتهی به این موزه مکان بسیار مناسب برای اجرای برنامه‌ها و یادمان‌های شهداء است.

او با بیان اینکه مصوبات سفر رییس جمهور هنوز ابلاغ نشده است افزود: در صورت ابلاغ این مصوبات اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار می‌گیرد.

رییس شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس اظهار کرد: برنامه‌های چهلمین سالروز آزادسازی خرمشهر باید با روحیه بسیجی برگزار شود.

بهنام جو آزادی خرمشهر را یک روز تاریخی برای مردم ایران برشمرد و گفت: با تبلیغات و سخنرانی‌های گیرا با هزینه کمتر می‌توان نسل امروزی را با دوران رشادت‌های شهدا و ایثارگران آشنا کرد.

او افزود: تبلیغ و انتقال فرهنگ دفاع مقدس و فرهنگ از خود گذشتگی و شهادت به جوانان و نسل امروزی که جنگ و ایثارگری را ندیده اند وظیفه همه ماست گرچه در بحث کرونا همدلی و وحدت مردم و مسوولان کاملا ملموس بود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه در سالروز آزادی خرمشهر بیش از ۲۵۰ عنوان برنامه توسط ارگان‌های متبوعه انجام می‌شود گفت: این برنامه‌ها از سوی اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس اعلام می‌شود البته به دلیل وجود ویروس کرونا در استان برگزاری هر گونه برنامه‌ای که سبب دورهمی افراد می‌شود رعایت پروتکل بهداشتی الزامی است.