رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

موزه تاریخ علوم اردبیل در داخل شهر راه‌اندازی می‌شود - خبر

 

 

موزه تاریخ علوم اردبیل در داخل شهر راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: تلاش می‌کنیم تا موزه تاریخ علوم اردبیل را که با استقبال بیشمار هموطنان اردبیلی و سایر استان‌ها قرار گرفته در مکانی مناسب، داخل شهر راه‌اندازی کنیم.

موزه تاریخ علوم اردبیل در داخل شهر راه‌اندازی می‌شود
گودرز صادقی اظهار کرد: موزه تاریخ علوم اردبیل برای دومین بار توانست به عنوان مجموعه موفق در بین کشور و موزه‌های بین‌المللی و جهانی قرار گیرد به طوری که امسال نیز این موزه توانست در ترویج علم موزه‌های بین سه مرکز موزه‌ای کشور انتخاب شود.
 
وی با بیان اینکه دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند از موزه تاریخ علوم اردبیل بازدید کنند، افزود: این بازدید به شکل آزاد و عمومی از هر روز از ساعت 12 تا 2 ظهر انجام می‌شود و در سایر ساعت‌ها نیز با تعیین وقت قبلی هم‌وطنان می‌توانند از این موزه به صورت گروهی و فردی بازدید کنند.
 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: تلاش می‌کنیم تا موزه تاریخ علوم اردبیل را که با استقبال بی‌شمار هم‌وطنان اردبیلی و سایر استان‌ها قرار گرفته در مکانی مناسب در داخل شهر راه‌اندازی کنیم.
 
صادقی ادامه داد: در دو سال اخیر و با راه‌اندازی موزه تاریخ علوم اردبیل سعی می‌کنیم تا ابعاد مختلفی از توسعه و پیشرفت علوم در این استان را در معرض دید قرار دهیم، ادامه داد: ما سعی‌مان بر این است تا این موزه که با استقبال خوبی روبه‌رو شده به داخل شهر و در یک مکان مناسب راه‌اندازی شود تا دانشجویان، دانش‌آموزان، محققان و پژوهشگران بتوانند از ظرفیت این موزه استفاده کنند.
 
وی ادامه داد: با توجه به فعالیتی که در دو سال اخیر موزه تاریخ علوم اردبیل داشته در بخش‌ها و آیتم‌های مختلف اخیراً نیز توانست در بین مراکز حقیقی و حقوقی به عنوان یک مرکز موفق و نمونه عمل کرده و انتخاب شود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی بیان کرد: امیدواریم این مجموعه که نمایشی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های علوم مختلف در استان اردبیل است بتواند با برخورداری از برخی امکانات و تجهیزات به فعالیت خود به شکل مثبت ادامه دهد.