سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

موزه «مردم شناسی» در خلخال راه اندازی می شود - خبر

 

 

موزه «مردم شناسی» در خلخال راه اندازی می شود

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال از راه اندازی موزه مردم شناسی در روستای نمونه گردشگری خوجین این شهرستان خبر داد.

موزه «مردم شناسی» در خلخال راه اندازی می شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمد رضا شایقی تصریح کرد: این موزه با هدف معرفی جاذبه های شهرستان و با کمک دهیاری خوجین دایر می شود.
 
وی اضافه کرد: این موزه اولین موزه روستایی شهرستان خلخال است که می تواند بخشی از جاذبه های میراث فرهنگی شهرستان را معرفی کند و در قالب موزه رختشور خانه با نمایش ماکت و ادوات قدیمی راه اندازی می شود.
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال متذکر شد: مطابق برنامه زمان بندی شده تا پایان امسال این موزه  در 100 متر مربع راه اندازی خواهد شد و تاکنون این پروژه 60 درصد پیشرفت دارد.
 
شایقی به اختصاص 200 میلیون تومان اعتبار به این پروژه  اشاره و تاکید کرد: به دنبال حمایت دهیاری در راه اندازی این موزه هستیم.
 
وی با بیان اینکه موزه مردم شناسی در دو کیلومتری شهر خلخال و در مقابل منطقه نمونه گردشگری ازناو راه اندازی می شود، اضافه کرد: شهرستان خلخال از جاذبه های طبیعی و تاریخی متعددی برخوردار است که به منظور شناساندن و معرفی آن راه اندازی موزه ها یکی از ابزارهای موثر خواهد بود.