جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

موانع تعطیلی کارخانه‌های آسفالت برطرف می‌شود - خبر

 

 

موانع تعطیلی کارخانه‌های آسفالت برطرف می‌شود

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: موانع پیش روی کارخانه‌های تولید آسفالت به صورت دقیق و کارشناسی بررسی شده و نسبت به رفع آن اقدام خواهیم کرد.

موانع تعطیلی کارخانه‌های آسفالت برطرف می‌شود

فرزاد قلندری اظهار کرد: در بخش عمرانی و اجرایی ضرورت دارد مالک فرآیند مشخص شده و در کنار آن متولیان امر با برگزاری دوره‌های آموزشی به ویژه با موضوع آسفالت و بتن فعالان را با استانداردها و روش‌های جدید آشنا کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما با یک ادبیات مشترک در جلسه شورای فنی برای همه استان با همفکری اعضای شورای فنی تصمیم‌گیری می‌کنیم و انتظار می‌رود مدیریت فنی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بررسی عملکرد 6 ماه گذشته علل و عوامل اجرا نشدن برخی از مصوبات را احصا و اعلام کند.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: کمیته مصالح باید گزارش خود را از نحوه تولید بتن و آسفالت و رعایت استانداردها در این زمینه اعلام کند تا با یک نسخه واحد برای برطرف شدن ایرادات تصمیم‌گیری شود.

قلندری از نظام مهندسی، استاندارد، راه و شهرسازی و دیگر متولیان خواست؛ در این زمینه پای کار بوده تا با انجام ماموریت‌ها و مسئولیت‌ها شرایط خوبی را در حوزه فنی و اجرایی در استان رقم بزنند.

وی بیان کرد: قرار نیست مسئولان و متولیانی خارج از این نشست مشکلات فنی و اجرایی را در استان رفع کنند و بهتر است با یک فهم و ادبیات مشترک در تولید مصالح، بتن و آسفالت استاندارد در این زمینه به جمع‌بندی برسیم.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل تصریح کرد: در بخش صدور مجوزها صنعت، معدن و تجارت باید پای کار بیاید تا ضمن تسریع در این زمینه بحث پاسخگوئی به استعلامات و نظارت‌ها را نیز به شکل یکپارچه انجام دهد.

قلندری متولی تولید بتن را سازمان نظام مهندسی و آسفالت را راه و شهرسازی معرفی کرد و گفت: در قالب یک کمیته تخصصی و با محوریت دفتر فنی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بهتر است این ماموریت به شکل شایسته به انجام برسد.

وی افزود: برای حل مشکل کارخانه‌های آسفالت به زودی جلسه‌ای با فعالان این حوزه برگزار خواهد شد تا با یک آسیب‌شناسی دقیق موانع رفع و کارخانه‌های آسفالت بخش خصوصی و شهرداری‌ها به چرخه تولید بازگردند.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: با یک نگاه متوازن و برنامه‌ریزی دقیق فعالیت‌ها در این حوزه انجام خواهد شد و انتظار می‌رود با اولویت قرار دادن واگذاری پروژه عمرانی به پیمانکاران بومی زمینه جلب رضایت آنها با اشتغال جوانان استان فراهم آید.