جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

موافقت با 80 درصد نقل و انتقالات معلمان در اردبیل - خبر

 

 

موافقت با 80 درصد نقل و انتقالات معلمان در اردبیل

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: 80 درصد تقاضاها در نقل و انتقالات داخل استان با موافقت مسؤولان این اداره روبه‌رو شده است.

موافقت با 80 درصد نقل و انتقالات معلمان در اردبیل

احمد ناصری اظهار کرد: از جمله فعالیت‌های شاخصی که در آستانه بازگشایی مدارس با همکاری نوسازی مدارس و خیرین انجام شده تجهیز و آماده‌سازی 32 مدرسه برای تحصیل دانش‌آموزان است که تحویل آموزش و پرورش شده است.

وی با بیان اینکه این فضاهای آموزشی با ظرفیت 214 کلاس درس و در زیربنای 28 هزار متر مربع آماده شده است، تصریح کرد: در زیباسازی فضای مدارس و بهسازی این مکان‌های آموزشی، پرورشی و فرهنگی اقدامات خوب و مؤثری انجام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان از بهسازی و تعمیر و تجهیز 117 سرویس بهداشتی در 117 مدرسه استان اردبیل خبر داد و گفت: در بخش ترمیم فضای سبز در مدارس آسفالت محوطه مدارس، رنگ‌آمیزی واحدهای آموزشی، رنگ‌آمیزی درونی و بیرونی مدارس و نصب ایزوگام اقدامات خوبی انجام شده است.

ناصری با یادآوری اینکه در 196 مدرسه شاداب‌سازی و رنگ‌آمیزی محیط و در 386 مدرسه فضای سبز و بهسازی مدارس انجام شده است، افزود: در بیش از 700 مدرسه استان محوطه‌سازی، بهسازی و زیباسازی در آستانه سال تحصیلی به انجام رسیده است.

وی از پرداخت 630 میلیون تومان اعتبار به عنوان سرانه مدارس در آستانه سال تحصیلی به حساب واحدهای آموزشی خبر داد و بیان کرد: در مجموع برای جایگزینی تجهیزات فرسوده به امکانات مدرن یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار تأمین شده تا در قالب 30 قلم کالا و تجهیزات در قالب کاروان امید مدارس از این امکانات نظیر میز، صندلی، کامپیوتر و چاپگر استفاده کنند.

ناصری با بیان اینکه بیش از یک‌هزار و 15 بسته ورزشی نیز به ارزش 100 میلیون تومان در مدارس مناطق محروم و روستایی توزیع شده است، اضافه کرد: در این بین تجهیز هنرستان‌ها، کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی از فروش وسایل و امکانات فرسوده و از رده خارج شده خبر داد و گفت: 3 میلیارد تومان از این محل برای نوسازی و تجهیزات مدارس هزینه می‌شود.

رونمایی از آرم سرویس مدارس در آستانه سال تحصیلی

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از رونمایی آرم سرویس مدارس در سطح استان اردبیل خبر داد و اظهار کرد: ‌در یک مانور مشارکتی با همکاری پلیس راهور و سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی اردبیل اقدام به نشان دادن توان سرویس مدارس کردیم تا خانواده‌ها از سرویس‌های مجاز برای جابه‌جایی فرزندان خود در مدارس استفاده کنند.

ناصری در مورد نقل و انتقال نیروها تصریح کرد: 2 هزار و 500 نفر درخواست انتقال و جابه‌جایی داشتند که ما در دو مرحله و با 80 درصد موافقت به صورت درون استانی با تقاضای معلمان در ارتباط با جابه‌جایی و نقل و انتقالات اقدام کردیم.

وی از موافقت صد‌درصدی با نقل و انتقال خارج از استان و همچنین استفاده از توان نیروهای مجرب در مناطق مختلف خبر داد و افزود: ما امسال شاهد بازنشستگی 700 نفر در آموزش و پرورش هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، ناصری از برگزاری دوره‌های آموزشی و کارگاه‌ها برای معلمان، انجام کم دغدغه ثبت‌نام همه دانش‌آموزان در قالب هدایت تحصیلی مناسب و صدور ابلاغ برای معلمان در آستانه سال تحصیلی خبر داد و بیان کرد: همه مقدمات آماده شده تا سال تحصیلی جدید از سوم مهر ماه آغاز شود.