سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

موافقت با جابجایی پادگان ارتش از مرکز شهر اردبیل نهایی شده است - خبر

 

 

موافقت با جابجایی پادگان ارتش از مرکز شهر اردبیل نهایی شده است

استاندار اردبیل گفت: در نشستی که با سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام شد موافقت نهایی جابجایی پادگان ارتش از مرکز شهر گرفته شده است و درصدد مکان یابی مناسب برای این پادگان در خارج از شهر هستیم.

موافقت با جابجایی پادگان ارتش از مرکز شهر اردبیل نهایی شده است

به گزارش خبرگزاری صداوسیما اکبر بهنام جو در جلسه کمیسیون ماده ۵ استان اظهار کرد: برای مطالعه ۲۸ هکتار از زمین پادگان ارتش مشاور انتخاب شده و طرح جامع گردشگری پادگان تیپ چهل قهرمان اردبیل به زودی تهیه می شود.
وی با بیان اینکه در طرح جامع گردشگری جزئیات مشخص شده است افزود: این طرح یکی از ماندگارترین طرح ها در کشور خواهد بود و همانند بقعه شیخ صفی ماندگار شده و مثل میدان نقش جهان برای این پروژه برنامه ریزی می شود.
بهنام جو اظهار کرد: نقشه کلیات طرح آماده شده و میزان کاربری های مسکونی، خدمات شهری، کاربری های عمومی شهری، فرهنگی، فضای سبز، میدان، معابر و عقب نشینی و زمین های حذف شده در این نقشه مشخص شده است.
وی با اشاره به اینکه این پروژه برای آیندگان به یادگار خواهد ماند گفت: این طرح نباید زیاد با کاغذبازی اداری درگیر شود و فرصت استثنایی برای نجات مرکز شهر از تراکم ترافیک و ایجاد یک مکان گردشگری با در نظر گرفتن متدهای مدرن و معماری متناسب با فرهنگ و اقلیم منطقه است.
استاندار اردبیل افزود: در کمیسیون ماده ۵ کلیات طرح باید با در نظر گرفتن همه جوانب مورد بررسی قرار گیرد تا خدای ناکرده در آینده با مشکل مواجه نشویم.
وی افزود: در اجرای طرح باید سعی شود ارزش های تاریخی، زیست محیطی و درخت های موجود تا حد امکان حفظ شود.
اکبر بهنام جو بیان کرد: بحث شوارع، تعریض خیابان ها با الگو برداری از طرح های موفق می تواند مرکز شهر را به یک نقطه گردشگری بدون ترافیک تبدیل کند.
در این جلسه همچنین کلیات طرح توسعه میان افزایی شهرک کشاورزی به تصویب رسید این طرح احداث مسکن ارزان قیمت برای محرومین از زمین های بین شهرک مخابرات و شهرک کشاورزی که ۷ هکتار از زمین های بنیاد حضرت امام(ره) است تصویب شد.