سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

مهمترین علل گرایش به اعتیاد مهاجرت و دوری از خانواده است - خبر

 

 

مهمترین علل گرایش به اعتیاد مهاجرت و دوری از خانواده است

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: مهاجرت و دوری از خانواده مهمترین علل گرایش به اعتیاد و مواد مخدر در سطح استان اردبیل است.

مهمترین علل گرایش به اعتیاد مهاجرت و دوری از خانواده است

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ علی خیرخواه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان نمین اظهار داشت: در زمینه مبارزه با مواد مخدر در استان اردبیل اقدامات گسترده‌ای انجام می‌شود تا بتوانیم با عملیاتهای مختلف میزان قاچاق و توزیع مواد مخدر در استان را کاهش دهیم.
 
وی از افزایش کشفیات قاچاق مواد مخدر در استان اردبیل خبر داد و گفت: براساس آمار ثبت شده در 9 ماهه امسال میزان کشفیات مواد مخدر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 3 درصد افزایش یافته است که این امر با تلاش ماموران امر مبارزه با مواد مخدر محقق شده و تلاش می‌کنیم اقدامات در این حوزه توسعه و گسترش یابد.
 
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل مهاجرت و دوری از خانواده را مهمترین علل گرایش به اعتیاد و مواد مخدر در سطح استان اردبیل برشمرد و بیان کرد: در صورتی که در این زمینه اقدامات اساسی انجام شود می‌توانیم تا حدود زیادی شاهد کاهش پدیده شوم اعتیاد در استان باشیم.
 
خیرخواه با تاکید بر توسعه و گسترش اقدامات فرهنگی در راستای پیشگیری از اعتیاد در اردبیل تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه پیشگیری و اطلاع‌رسانی به مردم از راهکارهای پیشگیری از اعتیاد در این زمینه تاثیر بسزایی را ایفا می‌کند و انتظار می‌رود متولیان این امر در این زمینه همراه ما باشند.
 
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل افزود: در زمینه پیشگیری از اعتیاد دانشگاهها، روحانیون و علما، آموزش و پرورش و نهادهای فرهنگی دارای ظرفیتها و توانمندیها بالایی هستند که انتظار می‌رود از این ظرفیتها در راستای اقدامات فرهنگی در مسیر کاهش اعتیاد در استان استفاده شود.
 
وی اظهار کرد:‌ در حال حاضر در سطح استان اردبیل 10 مرکز و کمپ ترک اعتیاد و بازتوانی معتادان فعال بوده که فعالیت این مراکز می‌تواند نقش بسزایی در بازتوانی افراد معتاد داشته باشد که انتظار می‌رود نظارتها بر فعالیت این مراکز در سطح استان توسعه و گسترش یابد تا بتوانیم شاهد عملکرد مناسب و موثرتر این مراکز در استان باشیم.