جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

مهمانی دانش‌آموزان مشگین‌شهری بعد از 70 سال - خبر

 

 

مهمانی دانش‌آموزان مشگین‌شهری بعد از 70 سال

در گرامیداشت هفته معلم دانش‌آموزان یک مدرسه ابتدایی بعد از 70 سال دور هم جمع شدند تا جشن سپاس از معلم را برگزار کنند.

مهمانی دانش‌آموزان مشگین‌شهری بعد از 70 سال

در این حرکت نمادین که عصر امروز در مشگین‌شهر و یکی از روستاهای دورافتاده این شهر برگزار شد، دانش‌آموزان، معلمان و حتی ناظم این مدرسه با گذشت 70 سال و در حالی که گرد پیری بر سر و رویشان نشسته اعم از مردان و زنان دور هم جمع شدند تا خاطرات دوران مدرسه را دوباره زنده کنند.

در این مدرسه که دخترها و پسرها در دهه 60 به صورت مختلط با هم تحصیل می‌کردند، این بار نیز در قامت زنان غیرتمند و مردان شریف در مدرسه و در روی نیمکت‌های سابق با همان معلمان و ناظمان مدرسه دور هم جمع شدند تا در گرامیداشت هفته معلم سپاسشان را از جایگاه معلم اعلام کنند.

این مراسم حال و هوایی متفاوت داشت، معلم کلاسی که در همان سال‌ها برای دانش‌آموزان تدریس می‌کرد در سر کلاس حاضر شده و از دروس ادبیات، ریاضی و علوم برای آنها مباحثی را مطرح کرد.

دانش‌آموزان این مدرسه که در سال 1307 با عنوان مدرسه نمره چهار قلعه‌سی تحصیل می‌کردند، اغلب امروز در سن و سال بیش از 70 و 80 سال هستند و دوران کهولت و پیری خودشان را سپری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، دانش‌آموزان این مدرسه که امروز به مردان و زنان اندیشمند با جایگاه‌های مختلف دست یافته‌اند به دانش‌آموزان جدید توصیه کردند تا با فرا گرفتن علم و عمل به آن اوج محبت‌شان را به معلمانشان نشان دهند.