جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

منطقه نمونه گردشگری فندقلو به بخش خصوصی واگذار می‌شود - خبر

 

 

منطقه نمونه گردشگری فندقلو به بخش خصوصی واگذار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: برای ساماندهی و مدیریت بهینه منطقه نمونه گردشگری فندقلو، این منطقه به بهره بردار بخش خصوصی واگذار می‌شود.

منطقه نمونه گردشگری فندقلو به بخش خصوصی واگذار می‌شود
نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در بازدید از پروژه‌های گردشگری شهرستان نمین گفت: با توجه به اینکه منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو جزو جنگل‌های ثبت‌شده جهانی هیرکانی و یکی از کم‌نظیرترین مناطق جغرافیایی کشور بوده و دارای جاذبه بسیار بالا در جذب گردشگران داخلی و خارجی است، باید به این منطقه توجه ویژه شود.
 
او افزود: تاکنون نحوه میزبانی از گردشگران در این منطقه به‌صورت سنتی بوده است و این امر سبب شده تا گردشگران در برخی موارد به این میراث طبیعی بشری آسیب زده‌اند و همچنین با توجه به اینکه متولی نظافت محیطی این منطقه مشخص نیست، در بعضی نقاط رها شدن زباله در محیط موجب خراب شدن نما و منظر طبیعی این منطقه شده است.
 
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: با توجه به این مشکلات برای ساماندهی و مدیریت بهینه این منطقه در نظر داریم بهره‌برداری از منطقه نمونه فندقلو را با محوریت فرمانداری نمین و هماهنگی سازمان منابع طبیعی به بخش خصوصی واگذار کنیم.
 
فلاحی ادامه داد: واگذاری مدیریت منطقه به بخش خصوصی موجب بهبود نگهداری این منطقه خواهد شد و بهره‌بردار موظف می‌شود تا ضمن نظافت عمومی و جمع‌آوری و دفع زباله‌های منطقه اقدام به مراقبت و نگهداری از جنگل کرده و از آسیب‌دیدگی بیشتر این منطقه جلوگیری خواهد شد.
 
او بیان کرد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل در راستای جهش تولید و توسعه همه جانبه اقتصاد و گردشگری شهرستان نمین اقدامات اساسی در زمینه توسعه زیرساخت‌های گردشگری کرده است که احداث مسیر برگشت منطقه فندقلو و بهسازی جاده دسترسی این منطقه به شهر آبی بیگلو و همچنین تامین راه و زیرساخت مجموعه گردشگری تله کابین حیران از جمله این اقدامات است.
 
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل تصریج کرد: ما از تمامی سرمایه‌گذاران توانمند بخش خصوصی به منظور احداث پروژه‌های شاخص جاذب گردشگر متناسب با زیست‌بوم منطقه دعوت می‌کنیم تا در شهرستان نمین سرمایه‌گذاری کنند تا از حمایت‌های ویژه برخوردار شوند.