جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

منطقه نمونه گردشگری شورابیل به معنای واقعی متحول می‌شود - خبر

 

 

منطقه نمونه گردشگری شورابیل به معنای واقعی متحول می‌شود

شهردار اردبیل گفت: منطقه نمونه گردشگری شورابیل به معنای واقعی متحول می‌شود.

منطقه نمونه گردشگری شورابیل به معنای واقعی متحول می‌شود

حمید لطف‌اللهیان عصر امروز در دیدار با فرزندان شهدای شاغل در مجموعه شهرداری اردبیل اظهار کرد: ما این دیدار را دیداری تخصصی و بر حسب وظیفه مدیریت شهری تلقی می‌کنیم و معتقدیم استفاده از ظرفیت فرهنگ ایثار در مدیریت شهری در بسیاری از موارد راهگشاست.

وی تصریح کرد: شهرداری نهادی است که ارتباط مستقیم با مردم دارد و ارائه خدمت مستقیم به مردم که از تاکیدات بزرگان دینی و فرهنگی است، از افتخارات این نهاد است.

شهردار اردبیل گفت: درست است که سایر نهادها هم ارائه خدمات می‌کنند اما دامنه خدمات ارائه شده از سوی شهرداری اردبیل بسیار گسترده‌تر است.

لطف‌اللهیان افزود: در شرایط کنونی که شهرداری‌ها با مشکلات درآمدی روبه‌رو هستند، شهرداری اردبیل بدون وقفه به ارائه خدمات می‌پردازد.

وی نقش خانواده‌های معظم شهدا را در حفظ و صیانت از اهداف انقلاب اسلامی یادآور شد و بیان کرد: این نقش مهم و خطیر بر هیچ کس پوشیده نیست و این خانواده‌ها برای پا بر جا ماندن نهال انقلاب هزینه‌ها دادند و تکلیف خود را به درستی ادا کردند.

لطف‌اللهیان افزود: امروز تکلیف بر ما روشن است که با قدر دانستن ایثار خانواده‌های معظم شهدا بتوانیم بخشی از ادای دین خود را به این نیروهای وفادار و ارزشی به انقلاب ادا کنیم

منطقه نمونه گردشگری شورابیل به معنای واقعی متحول می‌شود

اما شهردار اردبیل در نشست کمیته سیاست‌گذاری شورابیل که با همراهی جمعی از معاونان و مدیران شهرداری برگزار شد، پس از بررسی مسائل مربوط به منطقه نمونه گردشگری شورابیل، از تصمیم مجموعه شهرداری برای ایجاد تسریع در عملیات گسترده عمرانی خبر داد.

لطف‌اللهیان با بیان اینکه در حال حاضر بی‌سابقه‌ترین حجم عملیات عمرانی طول تاریخ شهرداری اردبیل در مجموعه گردشگری شورابیل در حال انجام است، گفت: هر چند در این برهه از زمان این حجم از اقدامات عمرانی مشکلات ناگریزی را در امر رفت و آمد در رینگ دریاچه شورابیل به وجود آورده، اما این نوید را به شهروندان می‌دهیم که فصل جدیدی از شکوفایی استعدادهای بالقوه شورابیل در آینده نزدیک را شاهد می‌شویم.

وی با بیان اینکه کار زیرسازی رینگ پیاده‌روی مسیر سلامت دور دریاچه شورابیل به اتمام رسیده است، افزود: عملیات آسفالت رینگ پیاده‌رو به عنوان پوشش اولیه تا چند روز آینده آغاز می‌شود.

لطف‌اللهیان تصریح کرد: پس از اتمام کار آسفالت نسبت به اجرای کف‌پوش ویژه مسیر پیاده‌رو در رینگ پیاده مسیر سلامت شورابیل اقدام می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد:‌ در راستای سیاست‌های تدوین شده برای خروج شهرک‌های اطراف شورابیل از بن‌بست عملیات عمرانی متعددی در سال گذشته در این محدوده انجام شده است.

شهردار اردبیل بیان کرد: بازگشایی خیابان سیمتری شورابیل که در واقع رینگ سواری شورابیل است، یکی از اقداماتی است که شهرک کوثر را از بن‌بست خارج می‌کند.

لطف‌اللهیان همچنین از آسفالت‌ریزی خیابان 45 متری ولایت به همت سازمان عمران شهرداری اردبیل در مسیر بهسازی معابر در حال انجام خبر داد.

وی اضافه کرد:‌ شهرداری باید به سمت اولویت‌های شهر برود چرا که از این مسیر است که مردم بیشتر از نتایج آن بهره‌مند می‌شوند و هر چه بیشتر به این اولویت‌ها بپردازیم، بهره‌مندی مردم بیشتر می‌شود.

شهردار اردبیل ادامه داد: با توجه به اینکه شهرداری به اجرای پروژه‌های زیربنایی توجه ویژه‌ای دارد، پروژه‌های عمرانی پیرامون شورابیل با رویکرد سلامت، پروژه تقاطع غیرهمسطح قدس و ساماندهی و اصلاح هندسی تقاطع نیار، پروژه تجاری تیراژه، بازگشایی خیابان‌ها در مرکز شهر نمودی از حجم بالای کار در امور زیربنایی در توسعه شهری اردبیل است.

به گزارش خبرگزاری فارس، لطف‌اللهیان بیان کرد: تمامی مدیران باید به این امر توجه کرده و شهر را از دور تسلسل عملیات روبنایی خارج کنند تا شهر بتواند امیدوار به آینده پایدار باشد.