جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

مناسب سازی ورودی و خودپرداز‌های بانک‌ها پیگیری می‌شود - خبر

 

 

مناسب سازی ورودی و خودپرداز‌های بانک‌ها پیگیری می‌شود

مشاور استاندار اردبیل در امور معلولان از پیگیری مناسب سازی ورودی‌ها و خودپرداز‌های بانک‌ها در سطح استان برای سهولت استفاده معلولان خبر داد.

مناسب سازی ورودی و خودپرداز‌های بانک‌ها پیگیری می‌شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عظیم قهرمانی، مشاور استاندار اردبیل در امور معلولان در نشست با نمایندگان بانک های استان گفت: استاندارد ارتفاع برخی خودپردازها و رمپ های عبور و مرور معلولان در بانک ها رعایت نشده که لازم است مسوولان بانکی نسبت به رفع این موانع اقدام کنند.
 
او بیان کرد: تلاش می شود ازمعلولان و  جامعه هدف استفاده کننده از خدمات بانکی ، مشکلات موجود با نظر سنجی احصا و به بانک ها برای رفع  اطلاع رسانی شود.
 
قهرمانی به وجود ۷۳۲ خودپرداز ۱۴ بانک دولتی در سطح استان اشاره کرد و گفت: با هماهنگی های انجام گرفته با بانک های خصوصی ،مناسب سازی فضاها و دستگاههای خودپرداز آن ها نیز مورد پیگیری قرار می گیرد.
 
او در ادامه با اشاره به مناسب سازی معابر در منطقه وحدت تا میراشرف تصریح کرد: مسیر رفت این منطقه برای عبور و مرور معلولان پازل چینی شده و مسیر برگشت نیز در حال اجرا است.
 
مشاور استاندار اردبیل در امور معلولان اظهار کرد: همچنین پل های ویلچر گذر برای استفاده معلولان و روشندلان در این منطقه نصب شده است.
 
او افزود: لازم است کسبه و اصناف این منطقه از پارک کردن خودرو و ایجاد مانع در پیاده رو های پازل چینی شده خودداری کنند تا مشکلی در عبور و مرور معلولان ایجاد نشود.
 
بر اساس  آمار بهزیستی استان حدود ۶۰ درصد معابر در استان برای عبور و مرور معلولان مناسب سازی شده است.