جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

منابع صندوق توسعه ملی به صورت منطقه‌ای در نظر گرفته شود - خبر

 

 

منابع صندوق توسعه ملی به صورت منطقه‌ای در نظر گرفته شود

عضو هیأت رئیسه اتاق ایران گفت: منابع صندوق توسعه ملی باید به صورت منطقه‌ای در نظر گرفته شود.

منابع صندوق توسعه ملی به صورت منطقه‌ای در نظر گرفته شود
حسین پیرمؤذن در همایش «صادرات، تکرار عزم ملی» که در سالن همایش اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان اردبیل برگزار شد، با اشاره به اینکه صادرکنندگان پیشانی نظام اقتصادی کشور هستند، اظهار کرد: بهبود اوضاع صادرات کشور تنها با حمایت از تولیدکنندگان میسر خواهد شد.
 
وی افزود: در حالی که پیش از این با کاهش آمار صادرات کشور مواجه بودیم، با تسکینی که به قسمتی از مشکلات صادرکنندگان داده شد، شاهد باز شدن گوشه‌ای از گره‌های تولیدی شدیم، هر چند این مقدار از حمایت‌ها نیازمند سرعت و انسجام بیشتری بوده تا موانع به شکل کامل برطرف شده و شیب میزان صادرات استان تندتر شود.
 
عضو هیأت رئیسه اتاق ایران با اشاره به اینکه نزول آمار صادرات کشور که در مقاطعی از زمان اتفاق افتاد نیازمند بررسی دقیق و کارشناسی است، توضیح داد: سرمایه‌گذاری‌های انجام پذیرفته باید در مسیری باشد که تولیدات ما را به سمت صادرات محوری افزایش دهد و تنها به تولید و فروش داخلی کفایت نداشته باشیم.
 
پیرمؤذن ادامه داد: تاکنون در استان اردبیل نتوانستیم از صندوق توسعه ملی به خوبی استفاده کنیم و می‌بایست منابع این حوزه به صورت منطقه‌ای در نظر گرفته شود، چرا که رویه سابق با وجود اینکه باعث رشد استان‌های صنعتی و کلان کشور خواهد شد در برخی از حوزه‌ها زمینه تضعیف استان‌های کم‌برخوردار اقتصادی و صنعتی را نیز فراهم خواهد کرد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی بر ضرورت عدم توسعه نامتوازن کشور تأکید کرد و یادآور شد: مشوق‌های سرمایه‌گذاری از تولیدکنندگان نباید گرفته شود تا به شکل مناسبی شاهد اعتلای نظام اقتصادی و رونق تولید و اشتغال در منطقه باشیم.