جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

منابع آب اردبیل صیانت و حفاظت می‌شود - خبر

 

 

منابع آب اردبیل صیانت و حفاظت می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: صیانت و حفاظت از منابع آب در دستور کار دولت قرار گرفته و تلاش می‌شود بیش از گذشته این مهم مورد توجه قرار گیرد.

منابع آب اردبیل صیانت و حفاظت می‌شود

عباس جنگی مرنی افزود: توجه به امنیت آبی و حفظ پایداری منابع آب در مواجهه با شرایط تغییرات اقلیمی در کشور بسیار بااهمیت بوده و باید با مشارکت همگانی تلاش شود تا ارزش منابع آب، این منبع خدادادی را در جامعه تبیین شده  و این ثروت عمومی برای نسل‌های آینده نیز حفظ و صیانت شود.

وی اضافه‌کرد: اهمیت آب در آموزه‌های دین اسلام نیز از جهات مختلف مورد توجه بوده بطوری‌که  آب در اسلام، جایگاه رفیعی دارد و درباره این اکسیر زندگی، سخن بسیار و آثار و احکام و آداب بی‌شمار آمده است.

جنگی بیان‌کرد: آب در قرآن‌ کریم با واژه "ماء" ۶۳ بار به کار رفته و توجه ویژه‌ای به آن شده است و خداوند در آیات متعدد انسان را به تفکر در آب و شکرگزاری این نعمت بزرگ یادآور شده و آب به عنوان برکت خداوندی است که حیات می‌بخشد، حیات را حفظ می‌کند و بشر و زمین را پاکیزه می‌کند. خاصیت "حیات‌دهندگی" آب در آیات متعدد قرآن اشاره شده است.

وی افزود: از چالش‌های اصلی مدیریت منابع محدود آب، افزایش روزافزون تعداد مصرف‌کنندگان و متقاضیان برای استفاده از آب است از آنجا که همگان به آب شیرین و سالم نیاز دارند و دستیابی به سهم آب بیشتر و با کیفیت‌تر، به چالشی جدی در اغلب مناطق تبدیل شده است.