سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ممنوعیت تردد در محور‌های مسدود شده از برف خلخال - خبر

 

 

ممنوعیت تردد در محور‌های مسدود شده از برف خلخال

تردد در راه‌های مسدود شده از برف شهرستان خلخال ممنوع است.

ممنوعیت تردد در محور‌های مسدود شده از برف خلخال
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرماندار خلخال گفت: تردد در راه‌های مسدود شده از برف این شهرستان ممنوع بوده و مسئولیت حوادث ناشی از بی‌توجهی به این امر متوجه رانندگان عبوری از این مسیر‌ها است.
 
فریدون بابایی افزود: هم‌اکنون غیر از جاده ارتباطی خلخال - اسالم سایر راه‌های ارتباطی دسترسی به استان گیلان از جمله راه خلخال - پونل، ماسوله و ماسال به این استان به علت بارش سنگین برف از پاییز امسال مسدود شده است.
 
او با بیان اینکه راه ارتباطی خلخال - ماسوله تا روستای جلال‌آباد در انتهای حوزه استحفاظی خلخال برای تردد روستاییان باز و در صورت بارش برف توسط راهداری بازگشایی و برفروبی می‌شود، گفت: ادامه راه از این روستا به بعد پیش از این بار‌ها مسدود اعلام شده است.
 
وی اظهارکرد: در روز‌های گذشته گرفتار شدن مسافران غیربومی در جاده ارتباطی خلخال - ماسوله برغم اعلام مسدود بودن این راه مشکلاتی را برای ستاد مدیریت بحران ایجاد کرده و بیش از ۱۰ بار اکیپ‌های اعزامی جمعیت هلال احمر به این جاده اعزام و نسبت به رهایی گرفتارشدگان اقدام کردند.
 
رئیس ستاد مدیریت بحران خلخال با توصیه به مردم جهت پرهیز از تردد در چنین مسیر‌های کم‌تردد و مسدود افزود: مسافرت در روز‌های بارش برف در راه‌های ارتباطی کوهستانی فرعی و روستایی این منطقه نیازمند اطلاع از وضعیت راه است.
 
وی با اشاره به پیش‌بینی شرایط سخت جوی برای روز‌های آینده از سوی اداره کل هواشناسی استان اردبیل گفت: در صورت بارش سنگین برف با هدف پیشگیری از گرفتاری مسافران محدودیت تردد در راه‌های بین‌شهری و روستایی این شهرستان با همکاری پلیس راه استان اعمال خواهد شد.
 
بابایی اظهارکرد: در صورت بارش سنگین برف و لزوم بازنگهداری جاده برفگیر خلخال - اسالم ترتیبی اتخاذ شده تا پلیس راه استان اردبیل با همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و تعامل با عوامل پلیس راه شهرستان تالش در استان گیلان نسبت به اعمال محدودیت تردد در این مسیر کوهستانی اقدام کند.